آلمان زنان داعشی صادر می کند
پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 26017
مولف :
 
شمار زنانی که از آلمان به اسلام‌گرایان افراطی در مناطق جنگی سوریه و عراق می‌پیوندند، افزایش یافته است. بیش از ۷۰۰ نفر تا کنون از آلمان در مناطق جنگی شناسایی شده‌اند که حدود ۱۰۰ تن از آنان را زنان تشکیل می‌دهند.
بنا به رسانه ایران(rasanehiran.com):

گزارش اشپیگل آنلاین، شمار زنان و دخترانی که از آلمان به گروه‌های جهادگرا در سوریه و عراق می‌پیوندند، در حال افزایش است. در این گزارش آمده است که این زنان نه تنها آماده پیوستن به گروه اسلام‌گرای افراطی هستند، بلکه از زندگی در مناطق جنگی ‌هراسی ندارند.

\"\"

نهادهای امنیتی آلمان تخمین می‌زنند که تا آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۱۰۰ زن از آلمان به گروه‌های جهادگرا پیوسته‌اند. منابع غیر رسمی اما با استناد به گزارش‌های محرمانه شمار این زنان را "به‌مراتب بیش‌تر" از آمار رسمی ارزیابی می‌کنند.

میل به همکاری و افزایش پشتیبانی از گروه‌های اسلام‌گرای افراطی سبب نگرانی مسئولان امنیتی آلمان شده است. به گفته نهادهای امنیتی آلمان، در مجموع حدود ۷۰۰ نفر از این کشور به مناطق جنگی در سوریه و عراق سفر کرده‌اند.

اغلب مردانی که از آلمان به اسلام‌گرایان پیوسته‌اند، خود را پشتیبان گروه "دولت اسلامی" (داعش) می‌دانند. زنان سفرکرده به این مناطق نیز دو دسته‌اند: زنان متاهلی که همسران خود را در مناطق جنگی همراهی می‌کنند یا دخترانی که به عقد جنگجویان اسلام‌گرا در می‌آیند.

بنا به آخرین آمار نهادهای امنیتی، حدود ۲۲۵ نفر از این افراد دوباره به کشور آلمان بازگشته‌اند. مجموع اسلام‌گرایان افراطی در آلمان نیز حدود ۷۷۰۰ نفر تخمین زده می‌شود.

مقامات امنیتی آلمان بیش از همه نگران اسلام‌گرایانی هستند که با قابلیت‌های نظامی به آلمان باز می‌گردند و هم‌چنان با گروه‌های افراطی در ارتباط هستند. دولت آلمان پیش‌تر قانونی را در پارلمان این کشور به تصویب رساند که بر اساس آن حضور در اردوگاه‌های نظامی اسلام‌گرایان مجازات‌های قضایی در پی خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark