با اعتصاب دوباره مترو، لندن قفل شد
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب: 27584
با اعتصاب دوباره مترو، لندن قفل شد
بر اساس گزارش های منتشرشده، اعتصاب مترو لندن قرار است از ساعت ۶:۳۰ عصر روز چهارشنبه به مدت ۲۴ ساعت شروع شود .

پس از اعتصاب گسترده کارکنان شبکه مترو شهر لندن در هجدهم تیرماه گذشته که سیستم حمل ونقل این کلان شهر را به مدت ۲۴ ساعت کاملا مختل کرد، اتحادیه های کارگری ازجمله انجمن آتش نشانان و مهندسین لوکوموتیو (آسلف)، (یکی از چهار اتحادیه بزرگ کارگری انگلیس) خواستار اعتصاب مجدد کارکنان مترو لندن در چهارشنبه این هفته شده اند.

این اعتصاب پس از رد پیشنهادهای اتحادیه های کارگری توسط کارفرمایانشان پیرامون قانون شیفت شب که قرار است از ۱۲ سپتامبر اجرایی شود، صورت می گیرد.

شرکت حمل ونقل لندن (تی اف ال)، به مردم پایتخت انگلیس هشدار داده است که عصر روز چهارشنبه به منظور جلوگیری از برخورد با ساعت اعتصاب ، مسافرت خود را زودتر شروع کنند .

بر اساس گزارش های منتشرشده، این اعتصاب قرار است از ساعت ۶:۳۰ عصر روز چهارشنبه به مدت ۲۴ ساعت شروع شود .

درصورتی که این اعتصاب محقق شود، این دومین بار در یک دهه گذشته خواهد بود که اعضای اتحادیه های بزرگ کارگر'آسلف' که عمدتاً رانندگان قطارهای شهری هستند، دست از کار می کشند.

درحالی که سیستم متروی شهر لندن از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ شب، یعنی بالغ بر ۱۷ ساعت فعالیت می کند، اما کارفرمایان می خواهند که این سرویس از ماه سپتامبر میلادی به صورت شبانه روزی، فعالیت کند.

کارکنان متروی لندن خواستار افزایش حقوق و پرداخت ضریبی به عنوان درصد ریسک پذیری برای فعالیت در نوبت شب هستند.

در جریان اعتصاب کارکنان شبکه متروی لندن در هجدهم تیرماه گذشته ، اتحادیه کارکنان 'شبکه ریلی ، دریایی و حمل ونقل' (آر ام تی ) و انجمن 'کارکنان حقوق بگیر حمل ونقل ' (تی اس اس ای) انگلیس نیز به صورت همزمان دست از کار کشیدند، که این مساله سبب شد تا علاوه بر فلج شدن حمل ونقل عمومی در شهر لندن، ارتباط شبکه ریلی لندن با غرب انگلیس و ولز نیز به هم بریزد.

انتظار می رود که این اعتصاب جدید و گسترده، بار دیگر سفر میلیون ها نفر از مسافران شهری در لندن را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس آمارهای منتشرشده، در شبانه روز بیش از ۳ میلیون نفر از شبکه مترو لندن استفاده می کنند.
Share/Save/Bookmark