وزارت دادگستری آمریکا از ۴۶ دادستان‌ خواست استعفا بدهند
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب: 40273
وزارت دادگستری آمریکا از ۴۶ دادستان‌ خواست استعفا بدهند
سخنگوی جف سشنز، دادستان کل آمریکا اعلام کرده که او از ۴۶ دادستان باقی‌مانده از زمان باراک اوباما خواسته است فورا استعفا دهند.

دادستان کل آمریکا از ۴۶ دادستانی که در زمان باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا منصوب شده بودند، خواسته است که استفعا دهند تا راه برای یک "انتقال قدرت یک‌پارچه " امکان پذیر شود.

سارا ایزگار فلورس سخنگوی جف سشنز، دادستان کل آمریکا اعلام کرده که او از ۴۶ دادستان باقی‌مانده از زمان باراک اوباما خواسته است فورا استعفا دهند.

چاک شومر، رئیس فراکسیون دمکرات‌ها در سنای آمریکا درباره خواست استعفای جمعی دادستان‌‌های فدرال ابراز نگرانی کرده و گفته است که آن‌ها برای کناره‌گیری تحت فشار قرار گرفته‌اند بدون آن‌که جایگزین برای آنان تعیین شده باشد. به گفته او این اقدام باعث اختلال در کار دادگاه‌ها می‌شود.

دادستان‌های فدرال دولت مرکزی را در دادگاه‌های منطقه‌ای و دادگاه‌های استیناف نمایندگی می‌کنند و به همین جهت همه دولت‌های آمریکا نفرات مد نظر خود را در این سمت به کار می‌گیرند و معمولا افراد منصوب دولت سابق را کنار می‌گذارند.

مساله استقلال قوا در آمریکا، یکی از موضوعاتی است که در هفته های اخیر، صدای آمریکا، اختلافات میان دو قوه را به پای آن می نوشت.[اینجا]
Share/Save/Bookmark