کارمند پر سابقه صدای امریکا برکنار شد
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب: 10203
مرجع : رادیوکوچه
گزارشگر : رسانه ایران
 
عکسی که احمد باطبی کارمند سابق و اخراج شده صدای امریکا از بیژن فرهودی گرفته
بنابر گفته برخی در این رسانه، این بازنشستگی در پی اعمال فشار از سوی مدیریت بوده است.
«بیژن فرهودی» یکی از کارمندان پرسابقه شاغل در بخش فارسی «صدای مریکا» (VOA) روز دوشنبه پیش از ظهر با اعلام بخش نیروی انسانی، با بازنشستگی به همکاری خود با صدای امریکا پایان داد.

بنابر گفته برخی در این رسانه، این بازنشستگی در پی اعمال فشار از سوی مدیریت بوده است.

به گزارش رسانه ایران آقای فرهودی پیشتر در دفتر لندن صدای امریکا مشغول به کار بود. این دفتر بنابر اعمال انقباض های مالی و کاهش بودجه باید تعطیل می‌شد. پس از بازگشت آقای فرهودی به واشینگتن بنابر نظر مدیریت وی باید با شیوه تازه پیشنهادی با این رسانه همکاری می‌کرد که این موضوع مورد توافق این خبرنگار نبود و روز هفتم اکتبر پس از جلسه‌ای با «ستاره درخشش» از مدیران ارشد بخش فارسی او با پذیرش بازنشستگی به کار خود با صدای آمریکا پایان داد.

گفته می‌شود مراحل اداری بازنشستگی وی در ظرف ساعت‌های اداری روز دوشنبه انجام پذیرفت و به طور رسمی به ادامه کار آقای فرهودی با VOA پایان داده شد.

بیژن فرهودی به همکاران خود در حین خداحافظی گفته بود، به دلیل نقل مکان از امریکا و اقامت چند ساله‌اش در انگلیس مجبور بوده همه پیشنهاد‌های کاری دیگر را رد کند و لذا مجبور به پذیرش بازنشستگی شده است.

بیژن فرهودی از پدری کرد و مادری مشهدی در شهر تهران متولد شد. در سال ۱۹۷۵ میلادی برای ادامه تحصیل به امریکا آمد و در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه «جورج میسون» فارغ التحصیل شد و از آوریل ۱۹۸۰ همکاری خود را با VOA آغاز کرد. وی در طول فعالیت رویدادهای ورزشی، سیاسی و اقتصادی را پوشش داده و هم‌چنین برای مدتی سر دبیری ارشد این رسانه را نیز برعهده داشته است.

در کارنامه بیژن فرهودی در VOA مصاحبه با عبدالمالک ریگی تروریست مشهور دیده می شود.


گفتنی است در پی عدم توافق دولت و کنگره امریکا بر سر بودجه و تعطیلی دولت فدرال امریکا تعدادی از کارمندان صدای امریکا خانه نشین شده اند.

موج اخراج ها و برکناری ها در صدای امریکا مدت زیادی است که شروع شده و به نظر می رسد که همچنان ادامه داشته باشد.
Share/Save/Bookmark