بدشانسی بی‌بی‌سی در برنامه زنده و تراژدی خشونت علیه زنان در اروپا
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب: 30823
بی‌بی‌سی فارسی همزمان با روز " روز جهانی رفع خشونت علیه زنان"، برنامه‌ی تعاملی خود را به این موضوع اختصاص داد اما بر خلاف مقدمات این شبکه طی روزهای گذشته، یکی از فارسی زبانان مقیم سوئد از نقض آشکار حقوق زنان در اروپا و غرب گفته است.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):

سازمان ملل‌متحد ۲۵ نوامبر را به عنوان "روز جهانی رفع خشونت علیه زنان" معرفی کرده است.

در همین رابطه بی‌بی‌سی فارسی برنامه‌ی تعاملی خود را به این موضوع اختصاص داد و از کاربران فارسی زبان خواست تا "مشاهدات و تجربه‌های عینی" را در این برنامه مطرح کنند. اما بر خلاف تدارک شبکه طی هفته‌های گذشته و همچنین مقدمه‌ی مجری برنامه، یکی از کاربران با تماسی از کشور سوئد، مخاطبان را به شدت متاثر کرد.

این کاربر که با نام "پروانه" معرفی شده بود از تضییع آشکار حقوق زنان در اروپا و ناصحیح بودنِ ادعای غرب درباره‌ی حمایت از حقوق بشر به طور مشخص در کشور سوئد گفت. هرچند مریم زهدی، مجری و کارمند بی‌بی‌سی فارسی تلاش می‌کند تا روند اظهارات این فرد را به سمت و سوی دیگر ببرد اما موفق نمی‌شود.

زهدی در نهایت با درخواست "مصداقی سخن گفتن" تلاش می‌کند تا سخنان این مخاطب مقیم اروپا را به طور تلویحی رد کند که پروانه این‌بار با ارائه‌ی جزییات دقیق‌تر، موجب انفعال برنامه‌سازان می‌شود.

دانلود

شایان ذکر است که نظرات سایر کاربران در ادامه برنامه نیز تحت تاثیر این "تراژدی" قرار گرفته است!
Share/Save/Bookmark