برنامه های نوروزی VOA در عصر ترامپیسم: از قرائت پیام رضا پهلوی تا پوشش مراسم مجاهدین خلق
يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 40363
روی کار آمدن ترامپ و احتمال تعطیلی صدای آمریکا، به دلیل عدم کارآمدی باعث شده تا این رسانه دولتی، برای جلب رضایت دولت ترامپ، سیاست های رسانه ای خود را به صورت محسوسی تغییر دهد.

برای کسانی که صدای آمریکا را دنبال می کنند پوشیده نیست که سیاست های رسانه ای این شبکه از زمان بروی کار آمدن ترامپ به شدت تغییر کرده است، تغییراتی که این شبکه را به سمت رادیکالیزه شدن بیش از پیش سوق می دهد.[اینجا]

به عنوان مثال، تغییر رویه این شبکه در پوشش جهت دار اخبار مربوط به نوروز باستانی برای مخاطبان این شبکه سوال برانگیز بوده است.

به گزارش رسانه ایران، رضاپهلوی و فرح پهلوی که پیش از دولت ترامپ، هر سال یک یا حداکثر دوبار در روبروی دوربین صدای آمریکا حاضر می شدند، در ماه های اخیر به تناوب یکی از چهره های خبری این شبکه بودند.
جالب آنکه اگرچه در سال های گذشته، پیام نوروزی رضا و فرح پهلوی فقط از تلویزیون و رسانه های سلطنت طلب منتشر می شد، اما امسال برای اولین بار هر دو پیام این دوچهره اپوزیسیون از دریچه صدای آمریکا برروی آنتن رفت.


این تغییر رویکرد رسانه ای صدای آمریکا در دولت ترامپ، صرفا در میل به سلطنت طلبان محدود نبوده و این رسانه همچنین برای اولین بار، مراسم نوروزی شورای ملی مقاومت (شاخه سیاسی مجاهدین خلق) را پوشش رسانه ای داد.

فیلم

پیش از این ۲۳ تن از مقام های ارشد پیشین آمریکایی با امضای نامه‌ای از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، خواسته‌اند تا در آغاز کار خود در کاخ سفید در سیاست واشینگتن در قبال ایران بازنگری انجام دهد و در این رابطه با مجاهدین خلق کار و مشورت کند.[اینجا]
همچنین افشای پول های پرداختی سازمان مجاهدین خلق به برخی از وزاری دولت ترامپ برای سخنرانی در کنفرانس های این گروهک، بسیار بحث برانگیز شده بود.[اینجا]
Share/Save/Bookmark