علی افشاری مصداق سخنان ترامپ است؟
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 39383
رئیس جمهور منتخب آمریکا در چند توئیت از «بهبود رابطه» با روسیه استقبال کرد و گفت کسانی که این بهبود رابطه را چیز بدی می دانند «افراد نادان یا احمق» هستند.
علی افشاری با این پیش فرض که گزارش نهادهای اطلاعاتی امریکا(از جناح دمکرات) در مورد مداخله سایبری روسیه صحیح است می نویسد:« انتشار گزارش نهاد های اطلاعاتی امریکا در مورد مداخله سایبری روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور با توجه به سیاست مشخص پوتین در بازسازی قدرت جهانی روسیه و همچنین نگاه [آیت الله]خامنه ای به همسویی با روسیه در برابر دشمن مشترک غرب هشداری جدی است تا مداخله روسیه در سیاست ایران و بخصوص انتخابات ها را جدی گرفت.»

علی افشاری از خطر فزاینده مداخله روسیه در سیاست داخلی ایران در حالی می گوید که هجمه رسانه ای دمکرات ها( هک شدن ایمیل های هیلاری کلینتون) در توجیه شکست انتخاباتی شان از ترامپ است و همچنین تخریب رابطه ترامپ و پوتین...


افشاری در ادامه به رسانه های روسیه می پردازد و می گوید:«از شبکه‌ خبری راشاتودی و خبرگزاری اسپوتنیک دو ابزار رسانه ای دولت روسیه برای اثرگذاری در افکار عمومی هستند. همچنین برخی از کاربران شبکه های مجازی که در ازای دریافت پول دستور های نهاد های اطلاعاتی روسیه را جلو برده و همچنین خروجی رسانه های یاد شده را به صورت پیچیده در قالب رسانه مستقل در جامعه هدف تبلیغ می کنند. »

افشاری با ترس از نزدیکی تاکتیکی ایران و روسیه نوشت:«با توجه به حجم زیاد مطالب خبرگزاری اسپوتینگ روسیه در مورد ایران، احتمال فعالیت سازمان یافته گروهی از کاربران سایبری در استخدام کا گ ب در فضای سایبری ایران نیز محتمل است و وجود چنین شبکه ای را باید جدی گرفت. سابقه فعالیت بخشی از نیرو های سیاسی ایران که در گذشته قائل به همسویی راهبردی و یا تاکتیکی با روسیه بوده اند و امکان فعال سازی مجدد ارتباط های گذشته این احتمال را جدی تر می سازد. »

وی در پایان با هدف تفرقه افکنی داخلی با ایده دخالت روسیه در انتخابات ایران می نویسد:«طبیعی است هدف اصلی دولت روسیه در ایران، ایجاد اختلال در روند گذار به دمکراسی، وابسته سازی ایران به راهبرد های نظامی، اطلاعاتی، سیاسی و اقتصادی خود و همچنین افزایش وزن معادلات ژئوپلتیک ایران وروسیه در تراز روابط خارجی و خارج شدن آن از حد منطقی است. ازاینرو می توان پیشبینی کرد که سیاست خاص دولت روسیه در انتخابات های ایران تضعیف جناح های معتدل و معتقد به تنش زدایی با غرب و برقراری رابطه با آمریکا است.»

با این سخن افشاری می توان به این نتیجه رسید که در انتخابات ۹۶ در صورتی که غیر از روحانی شخصی دیگر رئیس جمهور شود به معنای دخالت روسیه در انتخابات ایران است!

از این رو می توان علی افشاری را مصادق سخنان ترامپ دانست که کسانی که این بهبود رابطه (روسیه و آمریکا) را چیز بدی می دانند «افراد نادان یا احمق» هستند."
Share/Save/Bookmark