آنچه BBC درباره جورج مایکل نگفت
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب: 39266
آنچه BBC درباره جورج مایکل نگفت
موزیک ویدئوی ساخته شده برای این ترانه، به صورت انیمیشن است. در این موزیک ویدئو، تونی بلر فرمانبردار جورج بوش و همانند سگ او، نشان داده شده است.
رسانه ایران (rasanehiran.com):
درگذشت جورج مایکل، ستاره انگلیسی موسیقی پاپ، در روز کریسمس و در سن ۵۳ سالگی هواداران او را در سرتاسر جهان در شوک فرو برد. او در دهه ۸۰ میلادی کار خود را با گروه وَم شروع کرد و به شهرت رسید اما در سال‌های بعد به تنهایی به فعالیت هنری خود ادامه داد و توانست بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آثارش را به فروش برساند.

یکی پرفروش‌ترین‌ ترانه‌های او، «نجوای بی‌پروا» (Careless Whisper) بود که آهنگ آن در ایران در انیمیشن داستانی «آن شرلی» پخش می شد. اما این خواننده انگلیسی، ترانه های معروف دیگری هم دارد؛ ترانه هایی درباره تونی بلر، جورج بوش و جنگ عراق.

بی بی سی فارسی پس از درگذشت آقای مایکل، زیر و بم زندگی او را روایت کرد اما به سراغ این بخش از زندگی اش نرفت.

جورج مایکل در سال 2002، ترانه «Shoot the Dog» را منتشر کرد و در آن، به شدت به جورج بوش (رییس جمهور وقت امریکا)، تونی بلر (نخست وزیر وقت انگلیس) برای حمله به عراق و راه اندازی جنگ انتقاد کرد. این ترانه در دانمارک به رتبه نخست ترانه ها رسید و در سایر ارزیابی های کشورهای اروپایی، جزو پنج ترانه اول شد. اما در انگلیس، در اثر تبلیغات رسانه های این کشور به نفع تونی بلر و جنگ عراق، تنها در رتبه 12 ماند.

موزیک ویدئوی ساخته شده برای این ترانه، به صورت انیمیشن است. در این موزیک ویدئو، تونی بلر فرمانبردار جورج بوش و همانند سگ او، نشان داده شده است.

او در سال بعد، دوباره ترانه دیگری با نام «The Grave» در اعتراض به جنگ عراق خواند. این ترانه، بازخوانی ترانه ای قدیمی تر از «دان مک لین» بود که در اعتراض به جنگ ویتنام خوانده شده بود. آقای مک لین، جورج مایکل را برای بازخوانی این ترانه، ستایش کرد.

جنگ عراق در ۲۹ اسفند سال ۱۳۸۱ با حمله امریکا و انگلیس به عراق آغاز شد و تا مرداد ۱۳۸۹ ادامه داشت. توجیه امریکا و انگلیس برای این جنگ، نابود کردن سلاح‌های کشتار جمعی در عراق بود که بعدتر مشخص شد، امریکا و انگلیس، جهان را در این باره فریب داده اند.
Share/Save/Bookmark