شبکه اسراییلی: توافق با عقب نشینی های آمریکا حاصل شده است
شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: 26756
مولف :
 
شبکه اسراییلی: توافق با عقب نشینی های آمریکا حاصل شده است
"حتی از نظر بسیاری از آمریکایی هایی که حامی توافق بودند ، توافق نهایی حاصل شده بدتر از آن چیزی است که فکر می کردند و از این رو حالا توپ در زمین دموکرات های کنگره آمریکا است که به گفته یاری باید تصمیم بگیرند در مخالفت با توافق نهایی به جمهوریخواهان بپیوندندیا آن که در کنار رییس جمهور اوباما بایستند و از این توافق حمایت کنند."

کانال دو تلویزیون اسراییل جمعه شب در مصاحبه ای با " ایهود یاری" تحلیلگر مسایل خاورمیانه نظرات این ناظر اسراییلی را درباره مذاکرات در حال انجام هسته ای در وین جویا شد.کانال دو اسراییل: توافق با عقب نشینی های آمریکا حاصل شده است

 به نقل از "تایمز اسراییل" یاری در این برنامه گفت که توافق نهایی هسته ای تقریبا حاصل شده است و متن توافق در دو روز آینده به امضای ظرفین خواهد رسید. او دوبار در پاسخ به مجری برنامه گرفت:" توافق حاصل شده است. حاصل شده است و امضا خواهد شد."
این تحلیلگر اسراییلی گفت در جریان مذاکرات در دو – سه هفته گذشته طرف آمریکایی تقریبا در همه موضوعات مورد توافق عقب نشسته است و نظر ایران را پذیرفته است.

او برای مثال درباره بازرسی ها گفت آمریکا بر خلاف تاکیدات قبلی اش درباره بازرسی های گسترده و سرزده ،با بازرسی های "مدیریت شده" مورد نظر ایران موافقت کرده است.

به گفته این تحلیلگر اسراییلی که مشخص نشاخته اطلاعات خود درباره فرایند مذاکرات را از چه منابعی حاصل کرده است، موافقت آمریکا با بازرسی های مدیریت شده بر خلاف رویکرد سابق این کشور پس از بیانیه لوزان است که تاکید داشتند بازرسی های گسترده و کم سابقه از ایران در راه خواهد بود.

ایهود یاری تاکید کرد تقریبا در بیشتر موارد مورد اختلاف ، توافق با عقب نشینی های تیم مذاکره کنندگان آمریکایی حاصل شده است. او سپس افزود اکنون نوبت کنگره و دموکرات های حاضر در آن است که در مهلت ۶۰ روزه خود اعتبار این توافق را مورد ارزیابی قرار دهند.

این تحلیلگر اسراییلی مدعی شد: حتی از نظر بسیاری از آمریکایی هایی که حامی توافق بودند ، توافق نهایی حاصل شده بدتر از آن چیزی است که فکر می کردند و از این رو حالا توپ در زمین دموکرات های کنگره آمریکا است که به گفته یاری باید تصمیم بگیرند در مخالفت با توافق نهایی به جمهوریخواهان بپیوندندیا آن که در کنار رییس جمهور اوباما بایستند و از این توافق حمایت کنند.
Share/Save/Bookmark