BBC: عربستان سعودی پذیرفته که صنعا را بمباران کرده
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب: 38186
BBC: عربستان سعودی پذیرفته که صنعا را بمباران کرده
بی بی سی خبر داد که عربستان سعودی به طور غیرعلنی پذیرفته است که یکی از هواپیماهای ائتلاف تحت رهبری این کشور روز شنبه آن مراسم عزاداری در صنعا، پایتخت یمن، را بمباران کرد.
بی بی سی فارسی خبر داد که که عربستان سعودی به طور غیرعلنی پذیرفته است که یکی از هواپیماهای ائتلاف تحت رهبری این کشور روز شنبه آن مراسم عزاداری در صنعا، پایتخت یمن، را بمباران کرد.

به گزارش رسانه ایران، فرانک گاردنر خبرنگار بی بی سی می گوید عربستان سعودی با درخواست انگلیس برای مشارکت در تحقیقاتی درباره آن حمله موافقت کرده است.

به نوشته بی بی سی، حمله روز شنبه چنان هولناک بوده که انگلستان در گامی غیرعادی بر شرکت در تحقیقات پافشاری کرده است.

یک مقام دولت انگلیس گفت دولت در حال بررسی اعزام تیمی از وکلا و محققان نظامی برای نظارت بر تحقیقات عربستان سعودی در این باره است.

ائتلاف تحت رهبری عربستان ابتدا دخالت در حمله را رد می کرد.

این تحقیقات توسط گروهی شامل ۱۴ کشور که شامل شماری از متحدان عرب عربستان سعودی است انجام می شود اما گروه های حقوق بشر خواستار تحقیقات مستقل شده اند.

به گفته خبرنگار امور امنیتی بی بی سی، سازمان اطلاعات عربستان در یمن خبرچین دارد بنابراین مقام های نظامی می دانستند که چندین عضو ارشد جنبش حوثی ها و رهبران قبیله های یمن در مراسم عزاداری حضور داشتند.

بیشتر قربانیان حمله روز شنبه که یکی از خونین ترین حملات در این جنگ دو ساله توصیف می شود غیرنظامیان بودند.

به نوشته بی بی سی، بیش از ۵۰۰ نفر دیگر در آن زخمی شدند. گفته می شود پس از حمله اول زمانی که امدادگران به محل رسیده بودند آن نقطه دوباره بمباران شد.
Share/Save/Bookmark