تظاهرات مردم شیکاگو در اعتراض به قتل نوجوان سیاه‌پوست ادامه دارد
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 31200
تظاهرات مردم شیکاگو در اعتراض به قتل نوجوان سیاه‌پوست ادامه دارد
معترضان به قتل «لاکوان مک دونالد» نوجوان ۱۷ ساله اهل شیکاگو در تیراندازی پلیس آمریکا، در ادامه اعتراضات به کشتن او توسط نیروهای دولتی و تلاش برای پنهان کردن این موضوع تظاهرات کردند.

در ادامه اعتراضات به قتل «لاکوان مک دونالد» نوجوان سیاه‌پوست در تیراندازی پلیس سفیدپوست شیکاگو، مردم این شهر بار دیگر در خیابان‌ها تظاهرات کردند.

۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۴ بود که «لاکوان مک‌دونالد» سیاه‌پوست ۱۷ ساله با شلیک ۱۶ گلوله پلیس شیکاگو کشته شد. پس از انتشار خبر کشته شدن این نوجوان ماموران پلیس اعلام کردند که او سلاح سرد داشت و تهدیدی برای پلیس بود.

یک سال پس از این تیراندازی منجر به کشته شدن مک دونالد و با انتشار ویدئوی لحظه کشته شدن او مشخص شد که این نوجوان سیاهخ پوست نه هیچ سلاحی با خود داشت و نه تهدیدی علیه پلیس بود.

ماموران پلیس شیکاگو مانع انتشار ویدئوی لحظه قتل شده بودند اما در نهایت با حکم دادگاه فیلم مذکور منتشر شد.

به دنبال انتشار این فیلم مشخص شد که پلیس شیکاگو در حالی که این نوجوان هیچ تهدیدی علیه ماموران دولتی نبود، با ۱۶ گلوله مک دونالد را نقش زمین کرد.

به دنبال انتشار ویدئوی قتل، اعتراضات در شیگاکو به کشته شدن لاکوان در تیراندازی پلیس و تلاش آنها برای پنهان کردن واقعیت آغاز شد؛‌ اعتراضاتی که همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه ای‌بی‌سی شیکاگو، صدها نفر از معترضان در شیکاگو بار دیگر تجمع اعتراضی برپا و شعارهای علیه قتل‌های نژادپرستی و خشونت‌های پلیس سر دادند.

در این تجمع که نیروهای پلیس شیکاگو هم حضور سنگینی داشتند، معترضان شعارهایی چون «من لاکوان مک دونالد هستم» و «۱۶ گلوله» سر دادند.

برخی رسانه‌های محلی از برخورد شدید نیروهای پلیس با معترضان و بازداشت تعدادی از آنان خبر داده‌اند.
Share/Save/Bookmark