راه‌پیمایی خاموش در یادبود صدها قربانی قتل و تیراندازی در شهر شیکاگو
يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب: 39310
گزارشگر :
 
راه‌پیمایی خاموش در یادبود صدها قربانی قتل و تیراندازی در شهر شیکاگو
صدها تظاهرات کننده با راه‌پیمایی در شیکاگو امریکا، یاد و خاطر قربانیان قتل و خشونت‌های سال 2016 را گرامی داشتند.
به گزارش رسانه ایران، در این تظاهرات که عصر شنبه (۱۱ دی) در خیابان میشیگان شهر شیکاگو برگزار شد، صدها شهروند آمریکایی به یاد جان‌باختگان خشونت و قتل در سال ۲۰۱۶ در شهر شیکاگو بهویژه قربانیان سلاح و تفنگ، راهپیمایی کردند.

این سومین تظاهرات گسترده و بزرگی بود که در آخرین روز سال ۲۰۱۶ در شهر شیکاگو برگزار شد.

مایکل پِفلِگِر، کشیش شیکاگو، این تظاهرات یادبود را سازمان‌دهی کرد. وی تأکید دارد نرخ فزایندۀ قتل در شهر میدوِسترن در ایالت ایلینوی یک معضل بزرگ است که باید همۀ ساکنان بر آن واقف شوند.

کشیش پفلگر علت برگزاری راهپیمایی شنبه را با این معضل بزرگ مرتبط دانست و تأکید کرد: «تا زمانی که ساکنان شیکاگو دریابند که این مشکل آن‌هاست، به این‌گونه تظاهرات پایان نخواهیم داد.»

وی افزود: «در روز پایانی سال، یاد و خاطر همۀ آن‌هایی که با شلیک گلوله در سال ۲۰۱۶ کشته شده‌اند را گرامی می‌داریم. ما می‌خواهیم این روند و چرخۀ خشونت را در سال ۲۰۱۷ بشکنیم.»

مقامات شیکاگو می‌گویند در سال ۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۷۶۰ نفر در این شهر کشته شده‌اند که در مقایسه با آمار قتل در سال گذشته، افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۰۰ نفر در شیکاگو به قتل رسیدند.

در این تظاهرات که در سکوت برگزار شد، بستگان و اعضای خانوادۀ برخی از قربانیان درحالی‌که صلیب حمل می‌کردند، حضور داشتند.

این راهپیماییِ یادبود در حالی برگزار شد که بازماندگان یوری هاردی در غم از دست دادن عزیز ۱۹ ساله‌شان سوگوارند. یوری هاردی چهارشنبه در مسیر منزل خود در محلۀ استین هدف گلوله قرار گرفت و صبح جمعه جان داد.

پلیس شیکاگو از آغاز تحقیقات درباره این تیراندازی خبر داده، اما تاکنون هیچ دستگیری صورت نگرفته است.

شهر شیکاگو همچنین با نرخ بالای خشونت پلیس و پرونده‌های تیراندازی به‌ویژه علیه مظنون‌های آفریقایی‌تبار غیرمسلح مواجه بوده است.

انتهای خبر / پرس تی وی
Share/Save/Bookmark