حملات تروریستی در انگلیس ادامه دارد؛ این بار حمله یک خودرو به مسلمانان
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب: 41010
حملات تروریستی در انگلیس ادامه دارد؛ این بار حمله یک خودرو به مسلمانان
مردی در نزدیک مسجدی در شمال لندن با یک خودروی ون به گروهی مسلمان زده است.

به گزارش رسانه ایران، حمله یک خودروی ون با شماری از نمازگزاران که در حال ترک مسجدی در لندن بودند، دست‌کم یک کشته و ۱۰ زخمی برجای گذاشته است. بنا بر گزارش‌ها فرماندهی ضدتروریسم در حال انجام تحقیقات در مورد واقعه است.

نخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید این رخداد «به‌عنوان یک حمله بالقوه تروریستی» تحت بررسی است. ترزا می، صبح روز سه‌شنبه میزبان جلسه اضطراری دولت خواهد بود.

به گفته مقام‌های پلیس، این واقعه در بیست دقیقه بامداد ۲۹ خرداد (به‌وقت محلی) رخ داده و در حال حاضر یک نفر نیز در رابطه با آن بازداشت شده‌است.

BBC فارسی در گزارش خود درباره علت مرگ فرد مضروب می نویسد: «هنوز معلوم نیست که علت درگذشت این فرد حمله با خودرو بوده یا نه.»

همچنین در ادامه گزارش آماده است: «یک شاهد حمله به نام عبدالرحمن گفته که راننده ون فریاد می زد که می خواهد همه مسلمانان را بکشد».

صادق خان، شهردار لندن گفته که تعداد مأموران پلیس در مناطقی که مسلمانان زندگی می‌کنند افزایش یافته است تا امنیت آنان تأمین شود.

روزنامه «سان» گزارش داده بود احتمال می‌رود «دو تن از نمازگزاران جان خود را از دست داده باشند».

صادق خان، شهردار لندن، واقعه را «تروریستی» نامیده و گفته «حمله‌ای به ارزش‌های مشترک ما است». جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر گفته «عمیقا شوکه» شده‌است.

​«نگرانی در بریتانیا»
در جریان حملاتی مرگبار در لندن در نیمه‌شب ۱۳ خرداد ماه، سه مهاجم افراطی با استفاده از خودروی ون، شهروندان را بر پل لندن زیر گرفته و سپس با چاقو به شماری از آن‌ها در محله‌ای در همان نزدیک حمله کردند. مجموعا هشت نفر کشته و نزدیک به پنجاه نفر زخمی شدند. گروه موسوم به حکومت اسلامی ادعا کرده بود این حملات توسط نفرات آن انجام شده‌است. پلیس بریتانیا می‌گوید هنوز مدرکی در مورد ارتباط مهاجمان با خارج از این کشور پیدا نکرده‌است.

حملات در لندن کم‌تر از دو هفته پس از آن رخ دادند که یک مهاجم افراطی دیگر، در حمله‌ای انتحاری در منچستر، جان ۲۲ نفر، از جمله شماری از کودکان و نوجوانان، را گرفت.

در دوم فروردین ماه نیز یک مرد مهاجم با خودرو چندین نفر را روی پل وست‌مینستر در مرکز لندن زیر گرفت و با چاقو یک مامور پلیس را کشت.

بنا بر گزارش‌ها رخدادهای چند ماه گذشته به نگرانی‌های امنیتی در میان شهروندان پایتخت بریتانیا دامن زده‌است.
Share/Save/Bookmark