واکنش کنگره به ماجرای جاسوسی اسرائیل از آمریکا
جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب: 23551
پس از فراگیر شدن افشاگری وال‌استریت‌ژورنال در مورد جاسوسی اسرائیل از آمریکا در روند مذاکرات هسته‌ای با ایران، حواشی مربوط به این موضوع همچنان بخش مهم مطالب را در مطبوعات جهان به خود اختصاص داده است.
پس از فراگیر شدن افشاگری وال‌استریت‌ژورنال در مورد جاسوسی اسرائیل از آمریکا در روند مذاکرات هسته‌ای با ایران، حواشی مربوط به این موضوع همچنان بخش مهم مطالب را در مطبوعات جهان به خود اختصاص داده است. (۱)


در این زمینه، سایت خبری «پولیتیکو» با اشاره به این‌که اسرائیل از اطلاعات به دست آمده در جاسوسی‌ها برای لابی نمایندگان کنگره آمریکا جهت جلوگیری از حصول توافق استفاده می‌کرده است، نوشت: «به گفته نمایندگان دموکرات کنگره، این تلاش نه‌تنها تأثیری در همراه شدن آن‌ها با مواضع تل‌آویو نداشته، بلکه در مواردی سبب شده بیشتر با مواضع دولت اوباما همراهی کنند. به گفته دموکرات‌ها، اظهارات مطرح شده توسط لابی‌های اسرائیلی چیزی بیش از همان مواردی که مسئولان ایشان به صورت علنی بیان می‌کنند، نیست.» (۲)

پیش از این نیز بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی اعلام کرده بود: «در سایه‌ی تنش‌های سیاسی اسرائیل و آمریکا، جاسوسی اسرائیل از آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، کاخ سفید را به‌شدت برآشفته است.» (۳)منابع:
۱- اسرائیل از مذاکرات هسته‌ای جاسوسی می‌کند، خبرگزاری فارس.
۲- Israel's lobbying on Iran، POLITICO.
۳- بی‌بی‌سی: آشفتگی کاخ سفید از جاسوسی اسرائیل در مذاکرات هسته‌ای؛ رسانه ایران
Share/Save/Bookmark