بعد از ناکارآمدی در سازمان بنگاه سخن پراکنی آمریکا;
مک کین در دیدار با پهلوی: وضع رادیو فردا و VOA را تغییر می دهیم
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۲
کد مطلب: 41001
دامنه اعتراضات به عملکرد رسانه های رادیو فردا و صدای آمریکا به بسیار جدی به نظر می رسد چراکه مک کین در دیدار با رضا پهلوی از تغییرات گسترده در این سازمان در آینده خبر داده است.
به گزارش رادیو فردا مجلس سنای امریکا، بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۵ خرداد به وقت واشنگتن «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» را با ۹۸ رای موافق در مقابل تنها ۲ رای مخالف تصویب کرد.
به نوشته سایت تقاطع وزیر خارجه آمریکا هم که یک روز قبل از آن در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان درباره بودجه و سیاست‌های وزارتخانه‌اش سخن می‌گفت،در پاسخ به «تِد پو» نماینده ایالت تگزاس در مجلس اظهار داشت "سیاست ایالات متحده پشتیبانی از عناصری داخل ایران ست که به تغییر مسالمت‌آمیز این حکومت منجر شود."

در همین رابطه لازم به ذکر است رضا پهلوی روز سه‌شنبه ۲۳خرداد با شماری از اعضای کنگره امریکا از جمله «جان مک‌کین» سناتور جمهوری‌خواه ایالات اریزونا، «برد شرمن» نماینده دمکرات کالیفرنیا، و «استیو کینگ» نماینده جمهوری‌خواه ایالت آیوا دیدار و با آنها در خصوص مسائل مربوط به ایران گفتگو کرد.

به گزارش رسانه ایران نکته جالب در این دیدارها اظهاراتی ست که این سناتورها درباره پشتیبانی نهادهای آمریکایی در آینده از رسانه های فارسی زبان انجام داده اند، فرایندی که اخیراً با پشتیبانی خبری صورت گرفته از فعالیتهای رضا پهلوی در رسانه هایی همچون صدای آمریکا پررنگ تر به نظر می آید.

به نوشته پایگاه اینترنتی تقاطع مک کین در دیدار با رضا پهلوی از همکاری با نیروهای اپوزیسیون ایران خبر داد و گفت در دولت جدید امریکا بعد از سال‌ها، «بهترین افرادی» که او می‌شناسد حضور دارند. پیام "جان مک‌کین" سناتور ارشد امریکایی به مردم ایران اینست:  "مردم ایران به-روز و آگاه هستند و می‌خواهند آزاد زندگی کنند. وضع رادیوفردا و صدای امریکا را تغییر می‌دهیم. کمک در راه است" اما این سوال مطرح است که چرا بعد از گذشت سالها فعالیتِ رسانه هایی همچون رادیو فردا و VOA، قرار شده تغییراتی در آنها به وجود آید؟ به نظر مهمترین فاکتور در تصمیم به انجام این تغییرات عدم کارایی و عدم تاثیر گزاری این رسانه ها در مخاطب خود می باشد امری که بارها این قبیل رسانه ها در کنگره آمریکا به چالش کشانده بود.

دانلود

اما ظاهراً با روی کار آمدن دولت جدید رویکرد متفاوتی در حال شکل گیری است چراکه چندروز پیش ستون نویس وال استریت ژورنال، در گزارشی تاکید کرده بود که اگر سازمان دولتی نیاز به تحولات عظیم از سوی ترامپ باشد، آن سازمان بنگاه سخن پراکنی آمریکا موسوم به بی بی جی BBG است.(گزارش رسانه ایران)
سهراب احمری ستون نویس این روزنامه، با اشاره به این موضوع که به زودی فردی از سوی دونالد ترامپ برای ریاست بنگاه سخن پراکنی آمریکا موسوم به BBG که صدای آمریکا و رادیو فردا نیز بخشی از آن است تعیین خواهد شد، کار پیش روی رئیس آینده بی بی جی را ، به مبارزه ای سخت برای اصلاح نهادی توصیف کرده، که وظیفه اش را فراموش کرده است.
Share/Save/Bookmark