پخش برنامه‌های تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در تلویزیون ۱ افغانستان
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۴۳
کد مطلب: 8683
مرجع : بی بی سی فارسی
گزارشگر :
 
پخش برنامه‌های تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در تلویزیون ۱ افغانستان
به تازگی بر اساس قراردادی که میان تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی با تلویزیون۱ افغانستان منعقد شده، مخاطبان در افغانستان پس از این برای اولین بار می توانند برنامه‌های ۶۰ دقیقه، صفحه ۲، و پرگار را با استفاده از آنتن‌های معمولی تماشا کنند.
پخش شماری از برنامه ‌های تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از دوشنبه 14 اسفند ماه در افغانستان از طریق تلویزیون۱ این کشور آغاز شده است.

به گزارش رسانه ایران هر چند تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۹ از طریق ماهواره در افغانستان قابل دسترسی بوده اما به تازگی بر اساس قراردادی که میان تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی با تلویزیون۱ افغانستان منعقد شده، مخاطبان در افغانستان پس از این برای اولین بار می توانند برنامه‌های ۶۰ دقیقه، صفحه ۲، و پرگار را با استفاده از آنتن‌های معمولی تماشا کنند.

تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۹ از طریق ماهواره در افغانستان برای شمار زیادی از مخاطبان قابل دسترسی بوده است.

این نخستین بار است که تلویزیون فارسی بی بی سی چنین قراردادی را با یک شبکه تلویزیونی در افغانستان امضا می‌کند. 

تلویزیون 1 افغانستان فعالیت خود را در سال ۲۰۱۰ آغاز کرد و یکی از شبکه‌های پر بیننده در افغانستان به شمار می‌رود.

صادق صبا، مدیر بخش فارسی بی بی سی گفت: "این قرارداد به گسترش حضور تلویزیون فارسی بی بی سی در افغانستان کمک می‌کند. زیرا به مخاطبان افغان این امکان را خواهد داد تا بعضی از معروف ترین برنامه‌های تلویزیون فارسی بی بی سی را به راحتی تماشا کنند. ما خوشحالیم که با شبکه‌ای جوان و رو به رشد مثل تلویزیون ۱ همکاری داریم."

برنامه اصلی خبری تلویزیون فارسی بی بی سی، برنامه ۶۰ دقیقه، هر شنبه تا چهارشنبه از تلویزیون ۱ پخش خواهد شد.

صفحه ۲، یک مجله سیاسی که مسائل مهم هفته را به بحث می گذارد، هر پنجشنبه بازپخش می شود. برنامه پرگار هم که بحثی یک ساعته است و هر هفته مسائلی از مباحث اخلاقی و فلسفی گرفته تا مذهب را بررسی می‌کند، هر جمعه در تلویزیون ۱ پخش خواهد شد.

فهیم هاشمی، مدیر گروه یک که مالک تلویزیون ۱ است، گفت: "من معتقدم این یک همکاری فوق العاده است و گام مهمی در جهت همکاری رسانه‌ای چند کشوری به شمار می رود. ما اطلاعات و تخصص را مبادله می‌کنیم و با برنامه ریزی های بهتر مخاطبان بیشتری را پوشش می دهیم."
Share/Save/Bookmark