لغو ممنوعیت حجاب در فوتبال بانوان
شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۱۲
کد مطلب: 7116
مرجع : بی بی سی فارسی
گزارشگر :
 
لغو ممنوعیت حجاب در فوتبال بانوان
این اتحادیه که عالی ترین مرجع قانونگذاری فوتبال است، در جلسه ی روز گذشته، پنجشنبه ۶ ژوئیه که در زوریخ، سوئیس برگزار شد، اعلام کرد با پوشیدن روسری توسط فوتبالیست های زن مخالف نیست.
اتحادیه
مسابقه ی تیم ملی فوتبال زنان ایران با اردن به دلیل مخالفت فیفا با پوشش اسلامی زنان فوتبالیست ایرانی درست پیش از شروع بازی سه بر صفر به نفع اردن اعلام شد.
ی بورد بین المللی فوتبال (IFAB) ممنوعیت پوشش سر در فوتبال بانوان را لغو کرد.

به گزارش رسانه ایران، این اتحادیه که عالی ترین مرجع قانونگذاری فوتبال است، در جلسه ی روز گذشته، پنجشنبه ۶ ژوئیه که در زوریخ، سوئیس برگزار شد، اعلام کرد با پوشیدن روسری توسط فوتبالیست های زن مخالف نیست.

این موضوع از زمانی خبرساز شد که در آوریل ۲۰۱۰ فیفا پوشش حجاب و سایر نمادهای مذهبی را در طول بازی های المپیک ۲۰۱۲ ممنوع اعلام کرد.

در نتیجه مسابقه ی تیم ملی فوتبال زنان ایران با اردن به دلیل مخالفت فیفا با پوشش اسلامی زنان فوتبالیست ایرانی درست پیش از شروع بازی سه بر صفر به نفع اردن اعلام شد.

این در حالی بود که که تیم
تیم فوتبال زنان ایران با همان پوشش در دور قبلی مسابقات مقدماتی المپیک لندن صدرنشین گروه خود شده و به مرحله ی دوم رسیده بود.
فوتبال زنان ایران با همان پوشش در دور قبلی مسابقات مقدماتی المپیک لندن صدرنشین گروه خود شده و به مرحله ی دوم رسیده بود.

در بند ۴ اساسنامه ی فیفا ذکر شده است که لباس بازیکنان فوتبال نباید خطرناک، دارای تبلیغ سیاسی، مذهبی یا نژادی باشد.

اتحادیه ی بورد بین المللی فوتبال به عنوان قانونگذار تنها نهادی است که می تواند قوانین فوتبال را تغییر دهد.

رفع ممنوعیت پوشش سر در بازی فوتبال طی ماه های اخیر در جلسات کمیته ی اجرایی فیفا بارها بررسی شده است و سرانجام روز گذشته با موافقت کلی اعضای IFBA، این ممنوعیت لغو شد.
Share/Save/Bookmark