نبرد اطلاعاتی ایران و آمریکا در سال 2011 گسترش یافت
يکشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۹
کد مطلب: 6171
نبرد اطلاعاتی ایران و آمریکا در سال 2011 گسترش یافت
مهمترین مسئله که نام ایران را در صدر اخبار در سال ۲۰۰۱ قرار داد، راه اندازی نیروگاه هسته‌ای بوشهر و وارد شدن آن به عرصه تولید انرژی صلح آمیز هسته‌ای بود.
شبکه تلویزیونی المنار درگزارشی از تحولات سال ۲۰۱۱ تاکید کرد که در این سال نبرد اطلاعاتی بین ایران و آمریکا در منطقه گسترش یافت که مهمترین ماجرای آن کنترل بر هواپیمای جاسوسی آمریکا بود.

به گزارش رسانه ایران به نقل از فارس، این شبکه در ابتدای گزارش با اشاره
نبرد اطلاعاتی بین ایران و آمریکا در سال ۲۰۱۱ گسترش پیدا کرده است که مهمترین ماجرای آن کنترل بر هواپیمای جاسوسی آمریکایی بود که در شرق این کشور کشف شد
به اینکه نام ایران در سال ۲۰۱۱ بارها در تیتر اخبار رسانه‌های مختلف جهان بوده است، تاکید کرد که ایران در حوزه‌های نظامی، هسته‌ای، سیاسی و اقتصادی در رسانه‌های مختلف مطرح بوده است.

بنا بر این گزارش، مهمترین مسئله که نام ایران را در صدر اخبار در سال ۲۰۰۱ قرار داد، راه اندازی نیروگاه هسته‌ای بوشهر و وارد شدن آن به عرصه تولید انرژی صلح آمیز هسته‌ای بود.

المنار با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۱ گزارش جدیدی در آژانس بین المللی انرژی هسته ای درباره ایران منتشر شده و تنش‌‌ها غرب با تهران همچنان ادامه داشته است، تصریح کرد که در این میان مقامات رژیم صهیونیستی بارها ایران را به حمله نظامی تهدید کردند.

این شبکه تلویزیون لبنان با بیان اینکه ایران با این تهدیدات در سطوح مختلف به مقابله پرداخته است، تصریح کرد که مهمترین تقابل آن کاهش روابط با اروپا به ویژه انگلیس به عنوان مهمترین متحد اروپایی آمریکا و اشغال سفارت این
ایران تلاش های گسترده‌ای را در حوزه اقتصادی برای دستیابی به خودکفایی انجام داد تا نتایج تحریم های غرب را کاهش دهد و ذخایر ارزی خود را به مرز ۵۰ میلیارد دلار رسانده است
کشور در تهران بوده است.

المنار در ادامه تاکید کرد که در سال ۲۰۱۱ ایران تلاش های گسترده‌ای را در حوزه اقتصادی برای دستیابی به خودکفایی انجام داد تا نتایج تحریم های غرب را کاهش دهد و ذخایر ارزی خود را به مرز ۵۰ میلیارد دلار رسانده است.

این شبکه با اشاره به اینکه شرکت‌های داخلی در ایران با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری در حوزه نفت گاز تلاش کرده‌اند تا نتیاج تحریم را کاهش دهند، تصریح کرد که ایران در سال ۲۰۱۱ پس از سال ها وارد کردن بنزین برای اولین بار این ماده را به خارج صادر کرد.

المنار در ادامه با اشاره به دستاوردهای ایران به ویژه در عرصه نظامی و آزمایش‌های موفقیت آمیز موشکی تاکید کرد که نبرد اطلاعاتی بین ایران و آمریکا در سال ۲۰۱۱ گسترش پیدا کرده است که مهمترین ماجرای آن کنترل بر هواپیمای جاسوسی آمریکایی بود که در شرق این کشور کشف شد.

این شبکه با اشاره به دستگیری چند جاسوس آمریکایی در نقاط مختلف تاکید کرد که این دستگیری ها اسنادی برای جمهوری اسلامی درباره دست داشتن آمریکایی ها در عملیات‌ تروریستی در ایران و منطقه بوده است.
Share/Save/Bookmark