گزارش صدای آمریکا از وضعیت منصور ارباب
چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۳۷
کد مطلب: 4777
گزارش صدای آمریکا از وضعیت منصور ارباب
صدای امریکا طی گزارشی به ناتوانی منصور ارباب در طراحی ترور سفیر عربستان اعتراف کرد.
سایت صدای آمریکا در تاریخ (۱۸ اکتبر) ۲۶ مهر نوشت: "منصور ارباب سیار" فردی که دولت آمریکا وی را به همدستی با مقام های دولت ایران در ارتباط با توطئه ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا متهم کرده است، دو دهه در شهر ساحلی کورپوس کریستی در جوار خلیج مکزیک در ایالت تگزاس آمریکا
تعداد کمی او را در شهر آستین می شناسند، اما در کورپوس کریستی، او دوستان نزدیک و همکاران قدیمی داشت. اما دوستان و همکارانش او را شخصی حواس پرت معرفی می کنند که توانایی انجام چنین توطئه ای را نداشت.
سکونت داشت و در سال های اخیر به حومه شهر آستین، مرکز همان ایالت، نقل مکان کرده بود.

به گزارش رسانه ایران و به نقل از جام نیوز؛ تعداد کمی او را در شهر آستین می شناسند، اما در کورپوس کریستی، او دوستان نزدیک و همکاران قدیمی داشت. اما دوستان و همکارانش او را شخصی حواس پرت معرفی می کنند که توانایی انجام چنین توطئه ای را نداشت.

اکنون با توجه به مطرح شدن نام "ارباب سیار" در رسانه های جهان، مصاحبه با چندین نفر از دوستان و آشنایان دور و نزدیک وی در زیر می آید.

وقتی رسانه های خبری اعلام کردند که "ارباب سیار" فرد مظنون به دخالت در توطئه ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا، زمانی ساکن ایالت تگزاس بوده و ده ها سال در کورپوس کریستی زندگی می کرده است، "سمیر جیفی بهلول" رییس انجمن اسلامی جنوب تگزاس، به شدت شگفت زده شده و می گوید: «من هیچ وقت او را ندیده بودم. او نه من را نمایندگی می کند، نه مذهب من را و نه جامعه من را، خانواده های مذهبی آن شهر بیشتر مسیحی هستند. مسلمانان انگشت شمارند، اما جامعه کوچک آنان بسیار فعال و رو به رشد است.

"جیفی بهلول" می گوید، بیشتر ایرانیان ساکن اینجا سکولار هستند و "ارباب سیار" هم بر اساس
بیشتر کسانی که "ارباب سیار" را از نزدیک می شناسند، معتقدند، او به هیچ وجه قادر به انجام چنین توطئه پیچیده ای نبوده است.
آنچه که تاکنون در مورد او مطرح شده، به نظر نمی رسد مذهبی بوده باشد. می گویند مرتب می رفته کلوپ های استریپتیز و دائم مشروب می خورده، به نظر نمی آید مسلمان یا مذهبی بوده باشد.

"دیوید تامشِی" از شرکای سابق "ارباب سیار" می گوید: «او آنقدر ساده لوح بود که حتی از پس کارهای ساده هم بر نمی آمد. او همیشه کلیدش را گم می کرد، اصلا اهل عدد و رقم نبود. وقتی می خواست ماشین بفروشد مثلا می گفت «مال سال ۱۹۸۹... شایدم ۸۵» است. نمی دانم این ترفند او بود یا واقعا یادش نمی آمد. ارباب سیار، جدا از طبیعت بی بند و بار و بی مسئولیتش، آدمی دوست داشتنی بود. آدم خوبی بود، دوست داشتنی بود، راحت می شد با او کنار آمد و برخورد دوستانه ای داشت.»

بیشتر کسانی که "ارباب سیار" را از نزدیک می شناسند، معتقدند، او به هیچ وجه قادر به انجام چنین توطئه پیچیده ای نبوده است.
Share/Save/Bookmark