نامه اپوزیسیون به مجالس سنا و نمایندگان آمریکا برای تصاحب VOA
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۷
کد مطلب: 40076
«ما هم‌چنین از شما می‌خواهیم که تحقیقاتی را بر روی سرویس فارسی صدای امریکا که بزرگ‌ترین بودجه را در بین سرویس‌های این شبکه دارد آغاز کنید.»

به گزارش رسانه ایران، پس از نامه نگاری 30 نفر از مخالفان جمهوری اسلامی به ترامپ که به او پیشنهاد افزایش تحریم، فشار و لغو توافق هسته ای را داده بودند[اینجا] روز گذشته ۹۰ نفر از چهره های اپوزیسیون که تعدادی از آن 30 نفر را نیز شامل می شوند، در نامه‌ای به روسای کمیته‌های روابط خارجی در دو مجلس سنا و نمایندگان امریکا، خواهان تحقیقات کنگره بر عملکرد صدای آمریکا شدند.

مجید محمدی، نیک آهنگ کوثر، امیرحسین اعتمادی و حسین خرم از جمله چهره هایی هستند که علیرغم آنکه بعضا به عنوان تحلیلگر و کارشناس در صدای آمریکا حضور یافتند، اما مدعی خواستار تحقیق از این شبکه شدند.

ترجمه این نامه را در زیر بخوانید:

عالیجناب باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنای امریکا،
عالیجناب اد رویس، رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا،

با پایان انتقال ریاست جمهوری، زمان آن رسیده که سیاست ایالات متحده نسبت به جمهوری اسلامی ایران، مورد ارزیابی دوباره قرار بگیرد. ما به عنوان شهروندان امریکایی ایرانی‌تبار و مخالفان ایرانی، چنین تجدیدنظری را گام نخست در تحقق دیدگاه پرزیدنت ترامپ در اولویت دادن به منافع امنیت ملی امریکا می‌دانیم.

ما در این نامه، مشخصا خواستار برگزاری یک جلسه‌ی استماع در کنگره با موضوع تلاش رژیم مذهبی تهران برای تاثیرگذاری بر سیاست و دیپلماسی عمومی امریکا نسبت به ایران هستیم. ما خواهان رسیدگی به همه‌ی فعالیت‌های لابی‌گری گروه‌های ایرانی-امریکایی هستیم که ظاهرا منافع جامعه امریکا را ترویج می‌کنند اما هدف واقعی‌شان تضعیف منافع بلندمدت امنیت ملی ایالات متحده در ایران و همسایگان آن است.

ما هم‌چنین از شما می‌خواهیم که تحقیقاتی را بر روی سرویس فارسی صدای امریکا که بزرگ‌ترین بودجه را در بین سرویس‌های این شبکه دارد آغاز کنید. نمونه‌های متعددی از برنامه‌های مهم سرویس فارسی صدای امریکا وجود دارد که در مدارا با حاکمان مستبد مذهبی ایران و یا به نفع آن‌ها است. ما این روند را کاملا غیر قابل قبول و تضعیف‌کننده‌ی روحیه‌ی ایرانیان طرفدار دمکراسی که برنامه‌های این شبکه را تماشا می‌کنند، می‌دانیم.

ما آماده ارائه‌ی همه‌جانبه کمک‌های احتمالی مورد نیاز شما و هم‌کاران‌تان در برگزاری چنین جلسه‌ای هستیم. از توجه شما به این موضوع مهم قدردانی می‌کنیم. با احترام


به نظر می رسد که این نوع نامه نگاری سریالی مخالفان جمهوری اسلامی در آمریکا، برای تسلط بر صدای آمریکا است.

یکی از تحلیلگران BBC و صدای آمریکا در این باره می نویسد:


علیرغم اینکه صدای آمریکا، همزمان با بروی کارآمدن ترامپ، تلاش برای رویه بی طرفی را کنار گذاشته، اما همچنان به نظر می رسد اپوزیسیون جمهوری اسلامی که به ترامپ «دل بسته اند» به دنبال رویکرد تندتری از صدای آمریکا هستند.
Share/Save/Bookmark