فوبیا از کامیون در اروپا به سوئد رسید/ دست کم سه کشته آخرین آمار حادثه تروریستی
جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 40418
فوبیا از کامیون در اروپا به سوئد رسید/ دست کم سه کشته آخرین آمار حادثه تروریستی
کامیونی در یکی از خیابان‌های شلوغ مرکز پایتخت سوئد عده‌ای را زیر گرفته و سپس وارد فروشگاهی شده است.

بنا بر گزارش رسانه‌های سوئد، کامیونی در یکی از خیابان‌های شلوغ استکهلم عده‌ای را زیر گرفته و سپس وارد فروشگاهی شده است. تلویزیون سوئد می‌گوید که شماری از مردم کشته و مجروح شده‌اند.

رادیو سوئد از کشته‌شدن دست‌کم سه نفر و زخمی شدن عده بیشتری از مردم در این حادثه خبر داده است.


استفان لوون، نخست‌وزیر سوئد این اقدام را "حمله به سوئد" و گفته است که همه نشانه‌ها از تروریستی بودن آن حکایت دارند. او از دستگیری یک نفر در این ارتباط خبر داده است.

پلیس حمله‌ی تروریستی را منتفی نمی‌داند و مشغول تحقیق است. در همین رابطه دو نفر مظنون دستگیر شده اند و پلیس تصویر مظنون حمله را منتشر کرده و برای دستگیری او از مردم کمک خواسته است.

شبکه‌های تلفن به دلیل ترافیک سنگین ارتباطات با اختلال روبرو شده‌اند و دولت از مردم خواسته است که برای ارتباط از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.


خیابان‌های منتهی به ساختمان‌های دولتی در مرکز شهر توسط پلیس مسدود شده‌اند. بنا بر گزارش‌ها تخلیه ایستگاه مرکزی راه آهن در نزدیکی محل حادثه به وضعیتی هرج‌ومرج آمیز و توام با فرار سراسیسمه منجر شده است. تمامی قطارها از حرکت بازایستاده‌اند.

نخستین تحقیقات نشان می دهد که این حمله با یک کامیون ربوده شدۀ شرکت تولید آبجو «سپندراپز» صورت گرفته است. مدیر روابط عمومی این شرکت به رسانه‌ها گفت که «ربایندۀ کامیون، هنگامی که رانندۀ آن برای تحویل جنس به یک رستوران در بیرون از آن بسر می برد بسرعت آنرا ربوده است. پلیس سوئد می‌گوید راننده کامیون در محل یافت نشده و تیروهای انتظامی در جستجوی وی و همدستان احتمالی او هستند. در همین حال پلیس تصاویر یک دوربین امنیّتی را منتشر کرده است که در آن جوانی با بر سر کشیدن کلاه کاپشن خود در نزدیکی محل حادثه دیده می شود. نیروهای پلیس در جستجوی وی هستند.
Share/Save/Bookmark