محبوب ترین هدیه کریسمس امنیت را تامین می کند؟
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: 21095
مولف :
 
چرا اسلحه در امریکا محبوب ترین هدیه کریسمس می شود؟ آیا در امریکا مردم احساس امنیت نمی کنند که به همدیگر اسلحه هدیه می دهند؟ اگر اینگونه باشد آیا واقعا با این کار امنیت برقرار خواهد شد؟
سایت یورنیوز در خبری با عنوان "اسلحه گرم، هدیه کریسمس چهل و هشت هزار امریکایی"به این موضوع می پردازد که امریکایی ها در سال جدید به همدیگر اسلحه گرم هدیه می دهند.

در خبر آمده است که در روزهای آخر سال ۲۰۱۴ بیش از چهل و هشت هزار اسلحه در آستانه کریسمس به فروش رفت و فروشگاههای اسلحه فروشی بیش از هر زمان دیگری شلوغ بودند.

یک فروشنده اسلحه می گوید: «معمولا آخر نوامبر تا آخر ژانویه فروش خوبی داریم. در این فصل اسلحه ها خیلی سریع به فروش می رسند. چیزی که ما به اغلب مردم پیشنهاد می کنیم این است که کارت هدیه بخرند. اینطور آنها می توانند با سلیقه خودشان اسلحه را انتخاب کنند.»

سوالی که در اینجا ممکن است ذهن مخاطبان را به خود مشغول کند این است که چرا اسلحه در امریکا محبوب ترین هدیه کریسمس می شود؟ آیا در امریکا مردم احساس امنیت نمی کنند که به همدیگر اسلحه هدیه می دهند؟ اگر اینگونه باشد آیا واقعا با این کار امنیت برقرار خواهد شد؟

در پاسخ به این سوالات، چندی پیش در تاریخ 1393/11/9 بی بی سی فارسی طی خبری با عنوان"در امریکا: کودک دو ساله با شلیک گلوله مادر خود را کشت" توضیح داد که کودک ۲ ساله ای اسلحه را از داخل کیف دستی مادرش بیرون آورده و به سمت او شلیک کرده است.

خواهر قربانی این حادثه، به خبرنگاران گفت: وی که مادری فوق العاده بوده و مجوز حمل سلاح را داشته است سرنوشتی تراژیک یافته است.

در خبری دیگر، خبرگزاری ایرنا از قتل تصادفی مربی آموزش تیراندازی توسط یک دختربچه ۹ ساله گزارش داد.

این اتفاقات نشان می دهد که حمل اسلحه در امریکا نه تنها امنیتی بوجود نیاورده بلکه آن را به وسیله ای جهت ایجاد نا امنی در محیط خانواده ها تبدیل کرده است.

سوال اینجاست چه کسانی مسئول این ناامنی ها در کشور امریکا هستند؟

رسانه ایران با عنواین" حمل سلاح گرم؛ امنیت یا جنایت؟"یا" سلاح؛ همه جا، همه وقت، و توسط همه" بطور کامل به این موضوع پرداخته است.
Share/Save/Bookmark