چند روز تا انتخابات، تاسیس تلویزیون فارسی زبان دیگر
دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب: 40751
چند روز تا انتخابات، تاسیس تلویزیون فارسی زبان دیگر
درست مانند هشت سال پیش که در آستانه انتخابات 88، لندن شاهد تاسیس تلویزیون فارسی BBC بود، چند روز مانده تا دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، تلویزیون جدیدی در لندن تاسیس می شود.

به گزارش رسانه ایران به نقل از گویا، در آستانه انتخابات قرار است شبکه خبری فارسی زبان ایران اینترنشنال در ماهواره های هاتبرد، یوتلست۷ و اکسپرس ای‌ام۶ (یاهست اکسترا) روی ایر رود.

تعدادی از مدیران و کارکنان شبکه های خبری شناخته شده فارسی زبان همچون بی‌بی‌سی و صدای آمریکا از بنیانگذاران این شبکه می باشند.

دفتر اصلی این شبکه در لندن می باشد و با بودجه گسترده فعالیتش را آغاز خواهد کرد.

لازم به یادآوری است که در آستانه انتخابات 88 نیز، BBC فارسی با تاسیس تلویزیون خود توانست بر روند اعتراضات پس از انتخابات تاثیر گذار باشد.

به نظر می رسد، تلویزیون ایران اینترنشنال با بودجه عادل عبدالکریم، شهروند سعودی و صاحب امتیاز شرکت گلوبال میدیا سیرکولیتینگ از روز آینده برروی آنتن رود.

تیزر تبلیغاتی تلویزیون

به گفته گویا، فعالیت این شبکه در ابتدا چند ساعت در روز خواهد بود و به مرور زمان برنامه ها افزایش خواهد یافت و به شبکه خبری ۲۴ ساعته فارسی زبان تبدیل خواهد شد.

از اعضای برجسته و شناخته شده‌ی تیم شبکه ایران اینترنشنال می توان به علی اصغر رمضانپور ( کارمند سابق بخش فارسی بی‌بی‌سی)، محمد منظرپور (سردبیر سابق صدای آمریکا و کارمند سابق بخش فارسی بی‌بی‌سی)، حسین رسام (تحلیل‌گر مسائل ایران و مشاور ارشد پیشین سفارت بریتانیا در تهران) و بهروز آفاق (از مدیران ارشد پیشین بخش فارسی بی‌بی‌سی) اشاره کرد.

حسین رسام مجری یکی از برنامه های تحلیلی شبکه ایران اینترنشنال خواهد بود و همینطور علی‌رضا نوری‌زاده یکی از مشاوران این شبکه خبری می باشد. تعدادی از مجریان و کارکنان شبکه منوتو(آرام بلندپز، طناز خامه، شراره عزیزی و...) هم به این شبکه خبری پیوسته اند.
Share/Save/Bookmark