دختر افغان؛ قرباني تجاوز نظاميان امريکا
جمعه ۲۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: 706
دختر افغان؛ قرباني تجاوز نظاميان امريکا
دختر رهبر يکي از احزاب افغان پس از انتقال به پايگاه نظاميان امريکا در ولايت فراه، در اثر تجاوز نيروهاي امريکايي و شدت جراحات وارده جان سپرده است.
شبکه ايران چهارشنبه (۲۲ دي) به نقل از برخي منابع آگاه افغانستان گزارش داد، سربازان امريکايي در اقدامي ناشايست شبانه با پنج خودروي تويوتا هايس، شماري از زنان و دختران افغان را به يک پايگاه نظامي در ولايت فراه منتقل کرده و آنان را مورد آزار و اذيت جنسي قرار دادند.

يکي از قربانيان اين جنايت که دختر رئيس يکي از احزاب افغانستان است بر اثر شدت جراحات واردشده جان باخته است و دو تن ديگر نيز به بيمارستان منتقل شده‌‌اند.

کارشناسان مسائل سياسي مي‌گويند، اشغال‌گران خارجي که از غلبه بر شبه‌نظاميان طالبان عاجز مانده‌اند، اکنون ناتواني خود را در ميدان نبرد با آزار و اذيت زنان و شهروندان بي‌دفاع افغان جبران مي‌کنند.

گفتني است، آمار تلفات شهروندان و غيرنظاميان افغان از ابتداي اشغال‌گري دقيقا روشن نيست و در گزارش‌هاي مختلف از ۱۴ هزار تا ۳۴ هزار کشته عنوان شده است.

همچنين، افزون بر دولت و مردم افغانستان، محافل و افکار عمومي امريکا نيز درباره ادامه حضور نيروهاي امريکايي در افغانستان و هزينه‌هاي سنگين اين جنگ معترض هستند.
Share/Save/Bookmark