در ارتش امریکا در افغانستان روی می دهد:
تحقیر نظامیان زن امریکایی توسط همرزمانشان
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 328
تحقیر نظامیان زن امریکایی توسط همرزمانشان
زنانی که در نیروهای مسلح امريكا خدمت می کنندبیشتر از آنكه در جنگ هدف گلوله دشمن قرار گیرند ، از طرف همرزمان خود در معرض تعرض جنسی هستند!!!
          به گزارش رسانه ایران، به نقل از تلویزیون "راشاتودی" روسیه، تجاوز به زنان در ارتش امریکا در حالیست که مسئولان از افزایش این آمار ابراز نگرانی کرده‌اند. بررسی‌ها نشانگر آن است که یک سوم از زنان ارتش امریکا هدف تجاوز جنسی مردان ارتشی خود قرار گرفته‌اند.

         اخیرا برخی از قربانیان به منظور اصلاح در این وضع اعتراض کرده‌اند. در واقع این زنان در حالی در کنار مردان با دشمن می‌جنگند، که دشمن اصلی در کنارشان و در واقع همرزم خودشان است.

         آمارهای رسمی دولت امریکا نشانگر آن است که از هر سه زن در ارتش امریکا یکی هدف تجاوز به عنف نظامیان قرار می‌گیرد. حتی در این مورد کتابی هم با عنوان "تجاوز به عنف دشمن خودی" انتشار يافته است. اين كتاب داستان تکان دهنده زنان نظامی را شرح می دهد که قربانی سوء استفاده جنسی همرزمان امریکایی خود شده‌اند.

         یکی از فیلمسازان که سرگرم تهیه فیلمی در این خصوص است، می
جرائم جنسی در ارتش امریکا به امری عادی تبدیل شده است. زیرا عاملان آن به ندرت تحت بازجویی و تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.
گوید: جرائم جنسی در ارتش امریکا به امری عادی تبدیل شده است. زیرا عاملان آن به ندرت تحت بازجویی و تعقیب قضایی قرار می‌گیرند. مرسدس گالگو گفت: "به علت اینکه زنانی که هدف تجاوز قرار می گیرند، معمولا از طرف فرماندهان و رده های بالاتر ارتش تهدید می شوند، جرات پیدا نمی کنند چنین مواردی را گزارش کنند."

          هم اکنون، زنان، پانزده درصد نیروهای ارتش امریکا را تشکیل می دهند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد، احتمال تجاوز به عنف به آنها در مناطق جنگی حتی چهار برابر می شود. تجاوز جنسی در ارتش امریکا مشکلی است که روز به روز بدتر می‌شود .

         وزارت دفاع امریکا، پنتاگون، گزارش داده است، موارد تجاوز به عنف در عراق و افغانستان در یک سال گذشته۲۶ درصد افزایش داشته است. اما آمارهای واقعی بسیار بیشتر از این است، زیرا این آمار فقط با استناد به اظهارات کسانی که قربانی بوده‌اند تهیه شده است.

        کسانی که هدف تجاوز جنسی در ارتش امریکا قرار گرفته‌اند معتقدند که ارتش برای آنها ارزشی قائل نیست و از آنها فقط به عنوان یک ابزار استفاده می‌کند. 

        به گزارش رسانه ایران، شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي در گفت‌وگو با "مارتي ريبيرو " يكي از سربازان زن شاغل در نيروي هوايي آمريكا، از سختي‌هاي كار زنان در ارتش اين كشور خبر مي‌دهد؛ به طوري كه بسياري از زنان شاغل در ارتش آمريكا مورد آزار و اذيت همكاران مرد خود قرار مي‌گيرند و در عين حال تمهيداتي براي برخورد با متخلفين
در ارتش آمريكا به هر فرد دستور داده مي‌شود كه در مناطق جنگي اسلحه خود را به روي زمين نگذارند، اما من براي لحظه‌اي براي استراحت و كشيدن سيگار اين كار را كردم و اين زماني بود كه از سوي همكار مرد خود مورد تجاوز قرار گرفتم.
از سوي مقامات آمريكايي در نظر گرفته نمي‌شود.

        "ريبيرو " در اين مصاحبه  گفت: با ورود به ارتش چيزي را ديدم كه انتظار ديدن آن را نداشتم. وي با اشاره به اينكه پدربزرگ و پدرش نيز در نيروي هوايي آمريكا خدمت مي‌كردند، گفت: آن ويژگي‌هاي شخصيتي كه در پدرم هرگز مشاهده نكردم، در ارتش آمريكا ديدم.

        اين سرباز آمريكايي كه قرباني تجاوزات جنسي در ارتش آمريكا قرار گرفته بود، در چگونگي اين اقدام گفت: در ارتش آمريكا به هر فرد دستور داده مي‌شود كه در مناطق جنگي اسلحه خود را به روي زمين نگذارند، اما من براي لحظه‌اي براي استراحت و كشيدن سيگار اين كار را كردم و اين زماني بود كه از سوي همكار مرد خود مورد تجاوز قرار گرفتم.

        وي با اشاره به اينكه براي طرح شكايت خود، اين موضوع را با مسئولان ارتش آمريكا در ميان گذاشته است؛ گفت: متأسفانه آنها به من اخطار دادند، در صورتي كه عليه آنها تشكيل پرونده دهم، از آن به اتهام ترك وظيفه (زمين‌گذاردن اسلحه) بر عليه خودم استفاده مي‌كنند.

        بنابر اين، وي پس از ترك خدمت و بازگشت از افغانستان در اين باره شكاياتي مطرح نكرده است؛ زيرا اين طور گمان مي‌كرد كه در اين جريان وي مقصر است. 

       اين درحالي است كه رهبران كنگره آمريكا در جلساتي كه به منظور رفع مشكل تجاوز جنسي در ارتش آمريكا برگزار شد، به اين نتيجه رسيده‌اند كه اقدامات بسياري براي برخورد و ريشه‌كني اين پديده در ميان سربازان آمريكايي مورد نياز است.

       بنا بر اين گزارش، در يك نظرسنجي منتشر شده در سال ۲۰۰۳ كه توسط دانشگاه آيووا و با بودجه دپارتمان دفاع آمريكا انجام شد، از ميان ۵۰۰ زن شاغل در ارتش آمريكا بيش از ۳۰ درصد آنها مورد تجاوز قرار گرفته يا تجاوز به آنها ناكام مانده است و اين در حالي است دپارتمان دفاع آمريكا، در گزارش ساليانه خود در سال 2010 تخمين زد؛ كه علي رغم گستردگي تجاوزات صورت گرفته در ارتش آمريكا، ۹۰ درصد اين تجاوزات گزارش
“کریستوفر شیس” از نمایندگان جمهوریخواه مجلس کنگره پس از اظهارات مادر سرباز مقتول گفت در خصوص تعرضات جنسی وزارت دفاع امریکا هیچ اعتبار و آبرویی ندارد.
نمي‌شود.

        همچنین کشته شدن یک سرباز زن در ارتش امریکا در حالی که باردار بود، موجی از نگرانی ها را درباره افزایش خشونتهای جنسی در ارتش امریکا ایجاد کرد.

       افزایش میزان تعرضات جنسی در ارتش آمریکا، از رسوایی جدید نظامیان آمریکایی حکایت دارد.

        به گزارش صبح، مادر این سرباز پس از مدتها توانست موافقت کنگره را به دست آورد و نگرانی خود را از نبود مدیریت صحیح در ارتش در خصوص سوءاستفاده های جنسی از سربازان در صحن کنگره بیان کند.

        او در اظهارات خود در کنگره گفت: اگر ارتش نظام مؤثری در حمایت از کسانی که هدف تعرض و سوء استفاده جنسی قرار می گیرند داشت، اکنون دخترش زنده بود. او تاکید کرد، بی توجهی مسؤولان ارتش به شکایت دخترش در خصوص تجاوز عنف به وی در نهایت به کشته شدن او منجر شد.

        “کریستوفر شیس” از نمایندگان جمهوریخواه مجلس کنگره پس از اظهارات مادر سرباز مقتول، گفت: در خصوص تعرضات جنسی، وزارت دفاع امریکا هیچ اعتبار و آبرویی ندارد.

       وزارت دفاع امریکا اعلام کرد، در سال ۲۰۰۷ به پرونده ۶۰۰ مورد تعرض جنسی رسیدگی شد. از این میان فقط ۳۰ درصد در دادگاه نظامی و ۴۰درصد هم در دادگاه غیر نظامی پیگیری شد.

       “جین هارمن” از دموکراتهای کنگره، گفت: این وضع باعث می شود تا قربانیان تعرضات جنسی از شکایت منصرف شوند و متخلفان نیز در جرم خود جری تر شوند. او در ادامه افزود: بیش از ۴۱ درصد از زنانی که در نیروهای مسلح امریکا خدمت می کنند هدف تعرض و تجاوز جنسی واقع می شوند. زنانی که در نیروهای مسلح خدمت می کنند از طرف همرزمان خود بیشتر در معرض تعرض جنسی هستند تا اینکه در عراق
زنانی که در نیروهای مسلح خدمت می کنند از طرف همرزمان خود بیشتر در معرض تعرض جنسی هستند تا اینکه در عراق هدف گلوله قرار گیرند.
هدف گلوله قرار گیرند.

       در این جلسه “مایکل روچل” از افسران بلندپایه ارتش نیز از کلیه نظامیانی که در ارتش مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند عذر خواهی کرد.

       جالب این جاست که کمیته کاری که وزارت دفاع دو سال پیش برای بررسی موارد تعرضات جنسی در ارتش تشکیل داده بود، هنوز اولین جلسه خود را تشکیل نداده است.

       به گزارش رسانه ایران، بر اساس آمارهای وزارت دفاع امریکا شمار تجاوزات جنسی به زنان در نیروهای مسلح امریکا در سال گذشته ۳۰۰۰ مورد بوده است. 

       نشریه تحقیقات کنگره آمرمکا "سی کیو ریسرچر " نيز اخیراً در گزارشی نوشت: اریکا کراولی، گروهبان یکم ارتش آمریکا در کتاب جدید خود با عنوان "تصاویر زنان کهنه سرباز جنگی " آورده است: "هنگامی که وی (کراولی) به ارزیابی سربازان پیش از اعزام به عراق مشغول بود، دریافت که بسیاری از زنان پيش از اعزام، باردار می‌شوند. "

       این گزارش می‌افزاید: لوری سوینی، سرگرد بازنشسته ارتش نیز اذعان کرده است که در زمان خدمتش در عراق، مشاهده کرده که زنان باردار می‌شوند. 
"مری آن رایت" سرهنگ بازنشسته ارتش آمریكا یكی از حوادثي را كه بیشتر نظامیان زن با آن روبرو می‌شوند تجاوز جنسی می‌داند كه بسیاری از این زنان نظامی كشته شده ، یا بطور مستقیم توسط متجاوزان كشته شده یا در اثر فشارهای روحی كه پس مورد تجاوز قرار گرفتن به آنها وارد می‌شد، دست به خودكشی زدند. 

رایت یكی از سه مقامات وزارت امور خارجه آمریكا است كه در ماه مارس سال ۲۰۰۳ در تظاهراتی كه علیه تجاوز آمریكا به عراق به راه افتاد شركت و از سمت دولتی خود استعفا كرد.
Share/Save/Bookmark