۱
در تحلیل هفتگی رسانه ایران
آرژانتین ، کلکسیونی از بهترین بازیکنان دنیا
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۲۲:۱۶
کد مطلب: 283
آرژانتین ، کلکسیونی از بهترین بازیکنان دنیا
آرژانتین در سال های 1986 و 1978 قهرمان جام جهانی فوتبال شده است .
      در تحلیل هفتگی ورزشی رسانه ایران، به کارنامه
این تیم با داشتن مهاجمانی مانند میونل مسی ، اگوارو ، دیگو میلیتو ، کارلوس توز یکی از امید های قهرمانی در جام جهانی آفریقای جنوبی بود
تیم ملی فوتبال آرژانتین می پردازیم.

      کشور آرژانتین، در آمریکا جنوبی واقع شده است و یکی از همسایگان مهد فوتبال جهان یعنی برزیل است. این تیم عضو محدود تیم های ملی است که درپست مهاجم مشکلی ندارد. این تیم با داشتن مهاجمانی مانند میونل مسی، اگوارو، دیگو میلیتو، کارلوس توز یکی از امید های قهرمانی در جام جهانی آفریقای جنوبی بود؛ اما آنها در بازی با آلمان های جوان، غافلگیر شدند و با جام وداعی تلخ داشتند .

       آنها در این جام با سه برد و با اقتدار کامل به مرحله حذفی صعود کردند، آنها در مرحله حذفی نیجریه، کره و یونان را شکست داد. 
      
این کشور، نام هایی بزرگ مثل مارادونا و مسی را در ذهن فوتبال دوستان حکاکی کردند تا سالهای دور یاد و خاطره بازی های زیبای آنها در ذهن ها باقی بماند.
این تیم در آخرین رنگینگ فیفا در رده پنجم و بعد از اسپانیا، هلند، برزیل و آلمان قرار گرفته است. بهترین رتبه ای که مردان راه راه پوش آرژانتین بدست آورده اند، در ژوئن ۲۰۰۸ بود که در رتبه اول قرار گرفتند؛  اما حالا متوسط رنکینگ این تیم، ششم جهان است.
       این کشور، نام هایی بزرگ مثل مارادونا و مسی را در ذهن فوتبال دوستان حکاکی کرد، تا در سالهای دور، یاد و خاطره بازی های زیبای آنها در ذهن ها باقی بماند.

       قسمتی از افتخارات تیم ملی آرژانتین :
۱۵ بار حضور در جام جهانی
قهرمانی در سالهای ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶
نایب قهرمانی در سالهای ۱۹۳۰ و ۱۹۹۰
۱۴ بار قهرمانی در جام ملت های آمریکای جنوبی
۱۲ بار نایب قهرمانی در جام ملت های آمریکای جنوبی
Share/Save/Bookmark
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۲:۴۰
خیلی الی (3032)