همکاری سازمان محیط زیست، وزارت نیرو و نفت برای حذف مازوت درپالایشگاه ها
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 18684
گزارشگر :
 
همکاری سازمان محیط زیست، وزارت نیرو و نفت برای حذف مازوت درپالایشگاه ها
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همکاری خوبی بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزراتخانه های نفت و نیرو برای کاهش مصرف سوخت مازوت در پالایشگاه ها وجود دارد.
به گزارش رسانه ایران، معصومه ابتکار اظهار کرد: مازوت سوختی است که موجب آلودگی هوا می شود از این رو برای کاهش یا حذف مصرف آن در پالایشگاه ها با وزیر نیرو و نفت مذاکراتی داشتیم و تاکنون چندین جلسه با هدف بررسی این موضوع برگزار شده است.

ایرنا در این رابطه نوشت، معاون رییس جمهوری افزود: در صدد هستیم تا نیاز مصرف سوخت پالایشگاه ها، با گاز طبیعی و یا گازوییل برطرف شود و یا اینکه این صنایع از کمترین حجم مازوت استفاده کنند از این رو تاکنون همکاری های خوبی بین سازمان محیط زیست، وزارت نفت و نیرو انجام شده است.

وی تاکید کرد: اما چون کمبودهایی از سال های گذشته در کشور وجود دارد، از این رو اجرای کامل این هدف نیاز به زمان بیشتری دارد که امیدواریم این کمبودها هرچه زودتر برطرف شود.

تامین گاز مورد نیاز خانوار در فصول سرد سال در اولویت قرار دارد از این رو با سرد شدن هوا و به منظور تامین گازهای خانگی، گاز مصرفی پالایشگاه ها قطع می شود که دراین شرایط برای تامین سوخت از مازوت که آلاینده است، استفاده می کنند.

استفاده از مازوت موجب افزایش آلودگی در هوا می شود از این رو یکی از برنامه های در دست اجرای سازمان حفاظت محیط زیست حذف مازوت و یا حداقل کاهش آن در صنایع و پالایشگاه ها است.
Share/Save/Bookmark