ابراز امیدواری رییس پیشین مجلس آمریکا، از دیدار مریم‌رجوی و ترامپ
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 41354
ابراز امیدواری رییس پیشین مجلس آمریکا، از دیدار مریم‌رجوی و ترامپ
گینگریچ، در این نشست که در شهر واشنگتن برگزار شد، گفت که تغییر «رژیم دیکتاتوری ایران» در دراز مدت منافع آمریکا را تامین می‌کند.

به گزارش رسانه ایران، نیوت گینگریچ، رئیس جمهوریخواه پیشین مجلس نمایندگان آمریکا، در جلسه ای که اخیرا با اعضای مجاهدین خلق مقیم آمریکا داشته، از احتمال دیدار مریم رجوی با مقامات آمریکایی ابراز امیدواری کرد.

مجاهدین خلقِ شاخه آمریکا با عنوان «سازمان جوامع ایرانیان آمریکا» شناخته می شوند.

گینگریچ، در این نشست که در شهر واشنگتن برگزار شد، گفت که تغییر «رژیم دیکتاتوری ایران» در دراز مدت منافع آمریکا را تامین می‌کند.

فیلم گزارش صدای آمریکا

به گفته این جمهوریخواه پیشکسوت، استراتژی ترامپ در قبال ایران راهبردی است جامع، که در چارچوب آن از هم پاشیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در نهایت «رژیم دیکتاتوری در ایران» می‌تواند با هماهنگی و همکاری موثر بین آمریکا و مجاهدین خلق عملی شود.

درباره نقش مجاهدین خلق در تنظیم تحریم علیه ایران و سپاه پاسداران بیشتر بخوانید:
+ مجاهدین خلق؛ پشت پرده تحریم سپاه توسط آمریکا
+ تلاش مجاهدین خلق برای قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی آمریکا
+ تلاش مجاهدین خلق برای تروریستی خواندن سپاه در آمریکا ادامه دارد
+ تجمع مجاهدین خلق در کنگره آمریکا: سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی بگذارید

گینگریج در ادامه درباره سازمان مجاهدین خلق اظهار داشت: «من بر این باورم که شورای ملی مقاومت دارای پتانسیل عظیمی است و به عقیده من خانم رجوی با مدیریتش در رهبری آن در این سالهای طولانی و دشوار، کار شگفت‌آوری انجام داده است. من امیدوارم که در آینده نزدیک رسما به ایالات متحده دعوت شود تا بتواند با مقامات آمریکا در واشنگتن دیدار کند و به سراسر آمریکا برود. من معتقدم او نمادی از مقاومت در برابر رژیم دیکتاتوری است. حضور او در اینجا نه تنها تاثیر بزرگی در تمامی کشور دارد، بلکه پیامی مهم به اروپاست که سیاست ما در این مسیر در حال پیشرفت است.»

لازم به ذکر است که شاخه سیاسی مجاهدین خلق، با نام «شورای ملی مقاومت» معرفی می شود.

گینگریچ افزود که استراتژی ترامپ در قبال ایران راهبردی جامع است که به گفته او به همه جوانب مقابله با «زیاده خواهی‌های ایران» در منطقه خاورمیانه می‌پردازد.

او توضیح داد: «پرزیدنت ترامپ در سخنرانی روز جمعه خود، که گواهی عدم پایبندی ایران به برجام را صادر کرد، عملا آمریکا را در مسیر صحیحی قرار داد. زیرا در حالیکه از برجام خارج نشد، اعلام کرد که برجام کاستی‌هایی دارد که باید برطرف شود. این استراتژی صرفا درباره برنامه اتمی ایران نیست؛ بلکه درباره رژیم دیکتاتوری است که در قانون اساسی، انقلابی ماندنش ذکر شده است؛ که بر پایه آن، جاه طلبی جهانی جزو اهدافشان است. راهبرد پرزیدنت ترامپ درباره رژیمی است که طی همین سه چهار هفته پیش که بخش نظامی بودجه خود را تصویب کرد، نمایندگان مجلس آن فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دادند.»

رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا گفت که بخش مهمی از راهبرد ترامپ در مقابله با جمهوری اسلامی ایران، اعمال محدودیت های گسترده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی همچنین مدعی شد: «رژیم دیکتاتوری ایران برای همسایگانش نقشه دارد و می‌خواهد شعارهایی را که علیه اسرائیل روی موشک‌هایش می‌نویسد عملی کند.»

گینگریچ افزود: «این رژیم بنا دارد برای نابودی همپیمان ما، اسرائیل، کارخانه تولید موشک در سوریه و لبنان ایجاد کند. این درحالی است که آنها دهها هزار موشک در لبنان ذخیره دارند.»

این نشست تنها یک هفته بعد از سخنرانی جمعه گذشته ترامپ برگزار شد که در آن سیاست‌های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.
Share/Save/Bookmark