جامعه فوتبال انگلیس در شوک اعترافات جنسی
BBC از فساد اخلاقی در فوتبال جزیره می گوید
این فساد گریبانگیر بازیکن اسبق تیم ملی انگلیس را هم گرفته است.
شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب: 38817
BBC از فساد اخلاقی در فوتبال جزیره می گوید
چند روز بعد از پوشش گسترده بی بی سی و بازگشایی صفحه ویژه ای با موضوع سوء استفاده های جنسی در فضای مجازی و ارتباط آن با "شرم"، این شبکه خبر از سوء استفاده های مکرر جنسی در فوتبال بریتانیا داده است.
چند روز بعد از پوشش گسترده بی بی سی و بازگشایی صفحه ویژه ای با موضوع سوء استفاده های جنسی در فضای مجازی و ارتباط آن با "شرم"، این شبکه خبر از سوء استفاده های مکرر جنسی در فوتبال بریتانیا داده است.

به گزارش رسانه ایران؛ پایگاه خبری بی بی سی فارسی به ابعاد بزرگ انحراف های جنسی در تیمهای فوتبال پایه در بریتانیا، اعتراف کرده است. این شبکه در گزارش خبری خود گفته است که اعترافات چهار بازیکن سابق فوتبال در بریتانیا، جامعه ورزشی این کشور را در شوک فرو برده است.

آنها گفته اند که در نوجوانی وقتی در شمال غربی انگلیس فوتبال بازی می کرده اند مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند.

بی بی سی با انتشار فرد تجاوز کننده به آنها او را "بری بنر" معرفی می کند که مربی سابق تیم "کرو" بوده و در سال ۱۹۹۸ به همین جرم زندان رفته است.

                                  مربی متجاوز که BBC نام او را افشاء کرد سابقه دار است

پل استورات بازیکن سابق تیم ملی انگلیس در گفت و گو با بی بی سی، با چشمانی گریان اعتراف کرده است که در اواسط دهه هفتاد، حین بازی در تیم منچستر توسط مربی شان مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است.

گستره این تجاوز بنا به گفته استوارت به قدری بزرگ بوده که می گوید تقریبا هر روز به مدت چهار سال مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است. بنا به گفته این بازیکن سابق، او تنها نبوده و یک بازیکن جوان تر از خود از تیم دیگری هم به سرنوشت او دچار شده است.
                                    پل استوارت می گوید صداها نفر مانند او قربانی شده اند

استورات می افزاید که این مربی متجاوز تهدید کرده است که اگر با کسی صحبت کند پدر و مادر و دو برادرش را می کشد.

ادعای تکان دهنده ای که استورات دارد این است که وی معتقد "صدها" نفر دیگر مثل او هستند! وی از دیگران خواسته است که افشاگری کند.

اگر این "صدها" نفری که بازیکن اسبق تیم ملی انگلیس می گوید مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند افشاگری کنند ممکن است دامنه رسوایی های فساد اخلاقی انگلستان از شبکه بی بی سی به فوتبال کشیده شود.
"جیمی سویل" مجری معروف و از سرشناس‌ترین مجریان شبکه خبری بی‌بی‌سی بود که اتهاماتی مبنی بر اینکه نوجوانان کم و سن سال و همچنین زنان بالغ را تحت سوءاستفاده جنسی قرار داده است در رسانه‌ها منتشر شدند.
                                                                 جیمی سویل

وی شخصیتی رسانه‌ای در انگلیس بود و لقب سر هم گرفته بود .پس از مرگ با صدها پرونده شکایت به خاطر تجاوز به کودکان مواجه شد و این بار لقب یکی از وحشتناک‌ترین مجرمان انگلیس را به خود اختصاص داد.

يکي از اقوام نزديک جيمي سويل، مجري بي بي سي که صدها کودک و نوجوان را مورد آزارجنسي قرار داده، افشا کرد وي در اين زمينه حتي به اعضاي نزديک خانواده اش نيز رحم نمي کرد.

نتایج یک تحقیق نشان داده است که جیمی سویل، از چهره‌های معروف رادیویی و تلویزیونی بی‌بی‌سی، در طول چندین دهه و زمانی که به بیمارستان‌های دولتی بریتانیا دسترسی داشت، به آزار جنسی بیماران و کارکنان این بیمارستان‌ها پرداخته است. قربانیان او از پنج تا ۷۵ سال سن داشته‌اند.
Share/Save/Bookmark