تکرار حمله آمریکا به سوریه، جنگ جهانی سوم را به دنبال دارد
شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 40427
تکرار حمله آمریکا به سوریه، جنگ جهانی سوم را به دنبال دارد
«آمریکا هم خودش محاکمه می کند، هم خودش اجرا می کند، شورای امنیت اصلا وجود ندارد، سازمان ملل نیست، حقوق بشر کجاست؟»

روز گذشته از دو ناوشکن امریکا در شرق مدیترانه، حوالی ساعت پنج صبح جمعه بوقت تهران، ۵۹ موشک تا ماهاک به یک پایگاه هوائی سوریه در نزدیکی حمص سوریه شلیک شد.

همانگونه که پیش بینی می شد، این حمله به بهانه حمله شیمیایی ارتش سوریه به خان شیخون، واقع در استان ادلب در هفته اخیر، انجام گرفته است. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در سوریه پایگاه شعیرات، واقع در استان حمص، را بمباران کرده است، پایگاهی که به ادعای آمریکا «حمله شیمیایی در استان ادلب از آن پایگاه انجام شده بود».

به گزارش رسانه ایران، در همین رابطه، رجب صفراُف، تحلیلگر مسائل روسیه در پاسخ به سوال BBC مبنی بر تاثیر عملیات موشکی دیروز آمریکا، در روابط کوتاه مدت روسیه و آمریکا اظهار داشت: «این اقدامی که امروز ایالات متحده آمریکا انجام داد، یک جنگ اساسی حساب می شود علیه یک کشور دیگر، کشوری که دوست دولت روسیه است، یک کشوری که روسیه منافع خود را در آنجا دارد».

صفراُف همچنین درباره اقدامات مداخله جویانه آمریکا اظهار داشت: «آمریکا هم خودش محاکمه می کند، هم خودش اجرا می کند، شورای امنیت اصلا وجود ندارد، سازمان ملل نیست، حقوق بشر کجاست؟»

وی در ادامه تاکید داشت: « اگر چنین اقدامی دوباره تکرار بشود، حتما عکس العمل روسه این قدر شدید خواهد بود که دو کشور را در وسط جنگ جهانی قرار می دهد».

ادامه اظهارات صفراُف را در زیر ببینید:

فیلم
Share/Save/Bookmark