جولین آسانژ: انتخاب بین ترامپ و کلینتون شبیه انتخاب بین وبا و سوزاک است!
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب: 38457
جولین آسانژ: انتخاب بین ترامپ و کلینتون شبیه انتخاب بین وبا و سوزاک است!
پس از پایان کنوانسیون ملی حزب جمهوری‌خواه، محبوبیت دونالد ترامپ افزایش یافته است. براساس نظرسنجی سی. ان. ان، در یک رقابت چهارنفره، او اکنون با اختلاف ۴۴ به ۳۹ درصد از کلینتون جلوتر است. گری جانسون نامزد ریاست جمهوری «حزب لیبرتین» ۹ درصد، و دکتر ژیل اشتاین نامزد «حزب سبز» ۳ درصد به دست آوردند. اما برای جولین آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خطر ریاست جمهوری ترامپ موجب آن نمی‌شود که او از هیلری کلینتون حمایت کند. آسانژ در پاسخ گفت: «شما از من می‌پرسید بین وبا و سوزاک کدام را ترجیح می‌دهم؟»

جولین آسانژ در گفتگو با دمکراسی اینک، درباره انتخاب گزینه میان ترامپ و کلینتون اظهار داشت" خوب، شما از من می‌پرسید بین وبا و سوزاک کدام را ترجیح می‌دهم؟ من شخصاً، هیچ‌کدام را ترجیح نمی‌دهم. ببینید، من فکر می‌کنم شما خوب می‌دانید سیاست در ایالات متحده چگونه کار می‌کند، هر کس، هر حزب سیاسی که وارد دولت شود سریعاً با بوروکراسی ادغام خواهد شد. در موضعی خواهد بود که اهرم‌هایی را در دست خواهد داشت. و نتیجتاً، لابی‌های سرمایه برای کمک به کنترل این اهرم‌ها وارد خواهند شد. از این‌رو، نهایتاً فرق چندانی نمی‌کند".

آسانژ در ادامه اظهار می کند " چیزی که فرق خواهد کرد پاسخگویی سیاسی است، یک بازدارندگی کلی برای متوقف کردن سازمان‌های سیاسی از ارتکاب به فساد. این می‌تواند فرق کند، زیرا این برداشت شما را درباره این‌که چه چیز را می‌توان انجام داد و چه چیز را نمی‌توان انجام داد، تغییر خواهد داد. و از این‌رو، همیشه، خوب تقریباً همیشه، شما باید موضع اصولی را برگزینید، که به معنی وضع یک علامت انضباطی در ارتباط با ارتکاب به فساد است، و یک موضع فلسفی بگیريد که بدین معنی است که مؤسسات ما تا حدی که ما این مؤسسات را می‌شناسیم، خوبند".
Share/Save/Bookmark