VOA به نقل از مجاهدین خلق: ایران به دنبال ساخت سلاح هسته است
شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب: 40553
VOA به نقل از مجاهدین خلق: ایران به دنبال ساخت سلاح هسته است
دفتر سیاسی مجاهدین خلق در آمریکا در نشستی که روز جمعه در شهر واشنگتن برگزار کرد، مدعی شد ایران به رغم توافق هسته ای، فعالیت های خود برای تولید سلاح هسته ای را ادامه می دهد.

به گزارش رسانه ایران، صدای آمریکا در گزارشی از نشست شورای ملی مقاومت (شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق) در روز جمعه اول اردیبهشت در واشنگتن درباره «برنامه اتمی ایران» خبر داد.

صدای آمریکا در این گزارش به نقل از این سازمان مدعی شده بود که «ایران پس از برجام به پژوهش های خود برای ساخت سلاح اتمی ادامه داده است».

مجاهدین خلق در اطلاعیه ای که نسخه ای از آن در اختیار صدای آمریکا قرار داده اند ، مدعی شدند «از طریق شبکه سازمان مجاهدین خلق ایران در داخل کشور به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد که «مرکز عصبی» پروژه تسحلیات اتمی حاکمیت ایران موسوم به «سازمان پژوهشت های نوین دفاعی» که مسئول طراحی بمب است، همچنان به کار خود ادامه می دهد».

نشست روز جمعه شورای ملی مقاومت با موضع گیری مقام های دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران همزمان شده است.

روز پنجشنبه دونالد ترامپ در حاشیه کنفرانس خبری با نخست وزیر ایتالیا در پاسخ به خبرنگاران، درباره توافق ایران گفت: «ایران در حال اقدامات نامناسبی است. من از قبل گفته ام، این توافق خوب نبود. ما توافق ایران را در حال بررسی داریم تا ببینیم ایران چه تخلفاتی داشته است. در آینده درباره اش صحبت می کنیم.»

رئیس جمهوری آمریکا درباره توافق هسته ای ایران همچنین گفت ایران به روح برجام وفادار نبود و تخلفاتی داشته است.

سازمان مجاهدین خلق همچنین مدعی کشف مکان جدیدی مرتبط با «پروژه تسلیحات اتمی ایران» شده است.

مجاهدین خلق در حالی این بیانیه را در اختیار صدای آمریکا قرار داده اند، که این سازمان پیش از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، با هیچ یک از رسانه های فارسی زبان، حاضر به همکاری و گفتگو نبود.

لازم به یادآوری است که پس از پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا و تغییر رویکرد این رسانه، گروه ها و چهره های افراطی اپوزیسیون، مانند مجاهدین خلق، حضور چشمگیری در مصاحبه ها، اخبار و گزارشات صدای آمریکا داشته اند.

بیشتر بخوانید:
+ برنامه های نوروزی VOA در عصر ترامپیسم: از قرائت پیام رضا پهلوی تا پوشش مراسم مجاهدین خلق
+ تلاش مجاهدین خلق برای قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی آمریکا
+ تلاش مجاهدین خلق برای تروریستی خواندن سپاه در آمریکا ادامه دارد
+ دلیل استقبال VOA از اخبار مربوط به «تحریم سپاه» چیست؟
Share/Save/Bookmark