۱
رادیو فردا: استعفای دبیر ارشد BBC، در اعتراض به تبعیض جنسیتی
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب: 41363
رادیو فردا: استعفای دبیر ارشد BBC، در اعتراض به تبعیض جنسیتی
دبیر ارشد شبکه جهانی بی بی سی در پکن در اعتراض به نابرابری حقوق میان کارمندان زن و مرد در این نهاد استعفا داد.

به گزارش رسانه ایران، این استعفا تازه‌ترین پیامد وادار شدن بی بی سی به فاش کردن حقوق سالانه کارمندان این نهاد در سال گذشته است که نشان داد دوسوم از دریافت‌کنندگان بالاترین حقوق‌ها، مرد هستند.

کری گریسی Carrie Gracie دبیر ارشد بی بی سی در چین که سابقه ۳۰ سال کار در این رسانه را دارد در بیانیه ای نوشت نمی تواند همزمان با مبارزه با روسای خود به بهترین نحو در این سمت انجام وظیفه کند. او افزود از میان چهار دبیر ارشد بین‌المللی، حقوق دو دبیر مرد، ۵۰ درصد بیشتر از او و دیگر دبیر زن است. گریسی در این باره اظهار داشت که همتایان مردش بیش از او که سالی ۱۳۵ هزار پوند درآمد دارد، حقوق می‌گیرند.

خانم گریسی گفت که افزایش حقوق ۴۵ هزار پوندی را که به او پیشنهاد شده بود، رد کرده چون حتی با این افزایش هم شکاف بزرگی بین دستمزد او و سایر همکاران مردش باقی می‌ماند و این، با برابری پرداخت دستمزد برای زنان و مردان که به آن اعتقاد دارد فاصله زیادی دارد.

گریسی افزود او به دنبال دریافت حقوق بیشتر برای خودش نیست بلکه تنها در پی آنست که بی بی سی، قانون بریتانیا را که کارفرما را به پرداخت حقوق مساوی در برابر کار مساوی ملزم می کند رعایت کند.

پیش از این نیز در مردادماه گذشته، شماری از مشهورترین مجریان زن بی‌بی‌سی، در نامه ای از این رسانه خواسته‌اند که هر چه سریع‌تر به ماجرای تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.[اینجا بخوانید]

بالا از چپ: امیلی میتلیس، ویکتوریا دربیشر، لیز دوست | پایین: میشل حسین، فیونا بروس و الکس جونز از امضاءکنندگان نامه اعتراضی به رئیس بی‌بی‌سی هستند

یکی از سخنگویان بی بی سی در واکنش تکرار کرد که این رسانه به حقوق برابر زن و مرد متعهد است و وعده داد که در آینده‌ای نه چندان دور، گزارش جداگانه ای را درباره حقوق گزارشگران پخش زنده بی بی سی منتشر شود.
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۱۰:۵۵:۵۴
فک میکنم تصمیم سختگیرانه ای گرفته...
هر چند با تضییع حقوق زنان مخالفم (8891)