بی‌خانمانان انگلیس ۳ برابر آمار دولتی هستند
دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 26612
بر اساس تحقیق جدید، تعداد واقعی جوانان بی‌خانمان در انگلیس از آمار رسمی دولت سه برابر بیشتر است. نتایج یک سال تحقیقاتِ مرکز برنامه ریزی و مسکن دانشگاه کمبریج، یکشنبه در نشریه «ایندیپندنت» منتشر شد.

به گزارش پرس تی وی حدود ۸۳ هزار جوان انگلیسی در سال گذشته میلادی برای سرپناه شان به انجمن‌ها و موسسه ‌های خیریه وابسته بودند، اما وزارت جوامع و دولت محلی انگلیس تعداد این افراد را ۲۶ هزار و ۸۵۲ نفر اعلام کرده بود.

به گزارش این منبع، این تحقیق با اشاره به اینکه تعداد جوانانِ ۱۶ تا ۲۵ ساله‌ای که از خدمات بی‌خانمانان استفاده می‌کنند به طرز نگران‌ کننده‌ای افزایش یافته است، ادامه داد: «این حداقل برآورد از شمار این افراد است و احتمالا جوانان بی‌خانمانِ بیشتری از این خدمات استفاده می‌کنند.»

این پایگاه تصریح کرد: دانشگاه کمبریج همچنین در گزارش اش تاکید می‌کند، برای درک مقیاس واقعی مشکل جامعه انگلیس و حمایت از افراد آسیب‌پذیر باید «اطلاعات منسجمی در سطح ملی درباره بی‌خانمانیِ جوانان» جمع‌آوری شود.

پرس تی وی در ادامه افزود: سازمان خیریه‌ی حامی جوانان بی‌خانمان انگلیس، سنترپوینت، در واکنش به این گزارش، از دولت ‌های فعلی و قبلی این کشور به دلیل فقدان «رسیدگی به مقیاس شدید بی‌خانمانی جوانان در انگلیس» انتقاد کرد.

به گزارش این منبع، بالبیر چاتریک، مدیر بخش تعامل و خط مشی‌ های این سازمان، گفت، شاهدیم که تصمیم‌های مالی غیر اصولی، به موسسه‌های خیریه و نهادهای محلی «فشار بی‌اندازه‌ای» وارد کرده و ظرفیت اکثر خوابگاه ‌ها تکمیل شده یا درخواست برای اقامت در آن ها بیش از حد گنجایش است.

به گزارش این پایگاه اینترنتی، موسسه ای خیریه دیگر به نام «شلتر» که برای از بین رفتن بی‌خانمانی و مسکن‌های نامناسب در انگلیس و اسکاتلند فعالیت می‌کند نیز در واکنش به این تحقیق اعلام کرد، این گزارش «نمایی ناخوشایند» از بی‌خانمانی جوانان در انگلیس را به تصویر می‌کشد.
به گزارش این پایگاه، کمبل راب، مدیر اجرایی موسسه شلتر گفت: «این تحقیق نشان می‌دهد طرح فعلی دولت انگلیس برای کاهش مزایای مسکن برای افراد ۱۸ تا ۲۱ سال چیزی کم از فاجعه نیست، چرا که همین مبلغ باعث می‌شود، جوانان بتوانند هزینه خوابگاه شان را بپردازند و در خیابان‌ ها نمانند.»

موسسه‌ های خیریه ماه ژوئن ضمن هشدار درباره بحران بی‌خانمانی در انگلیس، اعلام کردند، تعداد خانوارهایی که در سرپناه موقت اسکان دارند به نزدیک ۶۵ هزار تن افزایش یافته و از سال ۲۰۰۸ به بالاترین حد اش رسیده است.

پایگاه اینترنتی پرس تی وی در پایان نوشت: دولت ائتلافی انگلیس پس از روی کار آمدن در سال ۲۰۱۰ برای مقابله با بدهی فزاینده و رشد اقتصادی کُندِ این کشور تدابیر ریاضتی را آغاز کرد اما این سیاست ‌ها در سال های اخیر، تنها خشم و اعتراض مردم را در پی داشته است. گفتنی است این اقدامات خانوارهای فقیر انگلیس را به شدت تحت فشار قرار داده است.
Share/Save/Bookmark