"غرب از پناهجویان سوری سوء استفاده می‌کند"
شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب: 28692
"غرب از پناهجویان سوری سوء استفاده می‌کند"
محمد جواد لاریجانی "کشورهایی که خودشان پشتیبان گروه‌های تروریستی هستند امروز از باب دلسوزی از مسئله پناهجویان سوری سوء استفاده می‌کنند تا اغراض قبلی خودشان را پیگیری کنند."

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی درحاشیه دومین نشست تخصصی حقوق بشر در نظام‌های عدالت کیفری ایران و ایتالیا که صبح امروز برگزار شد، گفت: پناهجویان سوری به ابزاری برای سوء استفاده و تبلیغات سیاسی غرب تبدیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: کشورهایی که خودشان پشتیبان گروه‌های تروریستی هستند امروز از باب دلسوزی از مسئله پناهجویان سوری سوء استفاده می‌کنند تا اغراض قبلی خودشان را پیگیری کنند.

وی گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند مسئله پناهجویان سوری به علت حضور بشار اسد است در حالی که همه می‌دانند این موضوع به علت استقرار شبکه عظیم تروریستی در آنجاست.

لاریجانی افزود: مسئله پناهجویان بسیار غم انگیز و محصول سیاست‌های بسیار غیرانسانی غرب است و از طرف دیگر زمینه سوء استفاده سیاست‌های آنها را فراهم کرده است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: نشست مشترک ایران و ایتالیا، تعاملات سازنده و انتقال تجربیات قضایی خوبی را برای دو کشور رقم می‌زند.

وی گفت: این دومین نشستی است که بین قضات عالیرتبه، مسئولان قضایی و حقوقدانان دو کشور برگزار می‌شود که با ابتکار پروفسور بسیونی از دانشمندان معروف این فن و مصری الاصل صورت گرفته است.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: در این نشست ما تجربیات بزرگ خود را در بنای یک نظام سیاسی مدنی مبتنی بر عقلانیت اسلامی با تفکر سکولار لیبرال غرب به مقایسه گذاشتیم.

لاریجانی افزود: منطق ایران تعامل معنادار است و محور این جلسه نیز حقوق بشر در حوزه قوانین ما و به خصوص قوانین کیفری است که ببینیم در ایتالیا چه تجربیاتی در این زمینه وجود دارد.

وی تصریح کرد: ما در این نشست به مسائل مربوط به حقوق محکوم و تجربیات متخصصان ایتالیایی در نظام قضایی آنها دست خواهیم یافت.

لاریجانی گفت: دو کشور توانمندی‌ها و دستاوردهای حقوقی خود را در اختیار هم خواهند گذاشت.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ضمن قدردانی از بسیونی تاکید کرد: تلاش ایشان مبنای یک دیالوگ معنادار، محتوایی و به دور از سوء ظن را پایه‌ریزی کرد که مدلی برای تعاملات آینده بین فرهنگ‌های مختلف خواهد بود.
Share/Save/Bookmark