واکنش خبرنگاران و فعالان سیاسی خارج نشین به حمله تروریستی تهران
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱
کد مطلب: 40922
واکنش خبرنگاران و فعالان سیاسی خارج نشین به حمله تروریستی تهران
از احتمال دست داشتن مجاهدین خلق در عملیات تروریستی تهران، تا ستایش نیروهای امنیتی در سرکوب و کنترل تروریست ها، از جمله واکنش های فعالان، تحلیلگران و خبرنگاران رسانه های فارسی زبان بود.

به گزارش رسانه ایران، عملیات تروریستی داعش در حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی با حضور نیروهای امنیتی و نظامی پایان یافت.

سرپرست اورژانس کشور از شهادت ۱۲ ایرانی و مصدومیت 39 نفر در هر دو حادثه حرم مطهر و مجلس خبر داد.

این دو حادثه واکنش های مختلف چهره های داخلی و خارجی را در پی داشت.

ابراهیم نبوی، نویسنده و طنزپرداز خارج نشین در واکنش به این دو حادثه و ب اشاره به شواهد موجود، مدعی حضور مجاهدین خلق در این دو عملیات تروریستی شد.


عطاالله مهاجرانی، وزیر فرهنگ و ارشاد دوران اصلاحات نیز، ادامه به کار مجلس، حین عملیات تروریستی را «برگی زرین در کارنامه مجلس و مدیریت مجلس» دانست. او همچنین سرعت عمل نیروهای امنیتی در سرکوب تروریست ها را تحسین کرد.


نفیسه کوهنورد، خبرنگار BBC در عراق نیز با اشاره به عراق جنگ علیه داعش، اقدامات نیروهای امنیتی ایران در مهار تروریست ها را موجب تعجب ژنرال های عراق معرفی کرد.


مسعود بهنود نیز در دقایق پیش از پذیرش مسئولیت عملیات تروریستی توسط داعش، عملیات انتحاری را «هنر مجاهدین» در 60 سال پیش معرفی کرد و به صورت تلویحی از حضور مجاهدین خلق در این عملیات نوشت.

مهدی پرپنچی، مجری BBC فارسی نیز در واکنش به عدم انتشار اخبار دقیق از صداوسیما و رسانه های داخلی، تاکید داشت: « در اروپا هم پلیس و مراجع امنیتی، اخبار رسمی و دقیق درباره حملات تروریستی در جریان را بسیار کند و مبهم اعلام می کنند، انتقاد بیجا نکنیم»


پرپنچی همچنین همرمان با عملیات تروریستی در مجلس، تهدیدات یک ماه پیش جانشین ولیعهد عربستان که گفته بود «نبرد را به داخل ایان خواهیم کشاند» را یادآور شد.


کامبیز حسینی، مجری رادیو فردا نیز در توییتی، خواستار همدلی هموطنان داخل و خارج از کشور شد. او در این توییت نوشت: «حمله تروریستی مصداق حمله نظامی به خاک ایران هست و همه باید دست به دست هم دهیم».

///
Share/Save/Bookmark