تقاضا برای پرواز از ایتالیا به ایران، 24.6 درصد رشد داشته
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۲
کد مطلب: 39032
تقاضا برای پرواز از ایتالیا به ایران، 24.6 درصد رشد داشته
نویسنده خبر بی بی سی، این اظهارنظر گردشگر ایتالیایی را گوشه‌ای از یک موج بزرگ توصیف کرده است.
آمار این سایت مسافرتی اسکای‌اسکنر (Skyscanner) نشان می‌دهد که در یکی-دو سال گذشته، توجه گردشگران ایتالیایی به ایران رشد کرده است. طبق این آمار، بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، جستجو برای بلیت پرواز از ایتالیا به ایران ۲۴.۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش رسانه ایران، هدف فراهم‌آورندگان فهرست اسکای‌اسکنر این است که تغییرات سلیقه و تمایل گردشگران ایتالیایی را ثبت کنند و روندهای صعودی را نشان بدهند.

به نوشته بی بی سی فارسی، مالدیو و میانمار با ۲۴.۵ و ۲۰.۸ درصد در رده‌های بعدی فهرست مقصدهای روبه‌رشد ۲۰۱۷ هستند. پس از این دو، بیشترین رشد جستجو برای پرواز از ایتالیا به کشورهای ایسلند، پورتو ریکو، اوروگوئه، سری لانکا، شیلی، مالت و کلمبیا بوده است.

یکی از گردشگران ایتالیایی بعد از سفر تابستانی‌اش به ایران در فیس‌بوکش نوشته: «بروید ایران. بروید این مردم سخاوتمند باهوش دوست‌داشتنی را ببینید. ببینید چقدر با کلیشه‌های احمقانه‌ای که این سال‌ها برایمان ساخته‌اند فرق دارند. بروید بشناسید این مردمی را که به جای زندگی و داستان مشترک‌شان می‌بالند. بروید دستی سوی‌شان دراز کنید که همواره آماده‌اند دست به سوی‌ شما دراز کنند. کمک کنید به سوی آینده پرواز کنند.»

نویسنده خبر بی بی سی، این اظهارنظر گردشگر ایتالیایی را گوشه‌ای از یک موج بزرگ توصیف کرده است.

روزنامه «ایل مساجرو» در شماره پنجشنبه ۸ دسامبر گزارشی داشت با عنوان «در جستجوی تمدن‌های کشف‌نشده». نویسنده گزارش، با اشاره به فهرست اسکای‌اسکنر نوشته: «ایران، مهد تمدن ایران باستان، به لطف گنجینه تاریخ و فرهنگش دوباره گردشگری‌اش را بازیافته است.» همچنین «ایل سوله ونتی‌کواترو اوره»، از مهمترین روزنامه‌های اقتصادی ایتالیا، نوشت: «ایتالیایی‌ها همواره دنبال مقصدهای جدید گردشگری‌اند. اما ظاهرا جذابیت فرهنگ بیش از سواحل بی‌نظیر است. بنابراین ایران بالاتر از مالدیو ایستاده.»

پیشتر، الیزابت بن کوفسکا، کمیسیونر بازار داخلی صنعت، کارآفرینی و شرکت های داخلی اتحادیه اروپا در سفر به ایران، یکی از مهمترین فعالیت های اقتصادی اتحادیه اروپا را گردشگری معرفی کرده بود که اشتغالزایی و درآمدزایی فراوانی را به دنبال دارد.
Share/Save/Bookmark