واکنش شما در برابر «بازی سیاستمداران و رسانه ها» در عراق و سوریه چه بود؟
چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب: 40409
واکنش شما در برابر «بازی سیاستمداران و رسانه ها» در عراق و سوریه چه بود؟
«سياستمدارانى كه پنج سال است يك بازى فوق العاده كثيف را در سوريه و عراق راه انداخته اند و رسانه هايشان داراى مسئوليت مستقيم در اين فجايع هستند.»

روز گذشته بود که رسانه های نزدیک به معارضان و گروه های تروریستی در سوریه، از انفجارهای شیمیایی در منطقه «خان شیخون» در استان ادلب خبر دادند، در مقابل اما دولت سوریه استفاده ارتش از سلاح های شیمیایی را تکذیب کرد و سخنگوی وزارت دفاع روسیه دلیل انفجارهای مواد شیمیایی در خان شیحون را ناشی حمله جنگنده های سوری به یک انبار تسلیحات نظامی معارضان و تروریست ها که در آن سلاح های شیمیایی نگهداری می شود، عنوان کرد.[اینجا بخوانید]

این حادثه در مجموع نزدیک به 50 کشته و زخمی برجای گذاشت که همزمان با واکنش شدید مقامات غربی، بازتاب رسانه ای زیادی در رسانه های غربی داشت.

به گزارش رسانه ایران، در همین راستا، فرهمند علیپور، تحلیلگر مقیم ایتالیا، با اشاره به گزارشی که در روزهای قبل، از کشته شدن بیش از 200 غیرنظامی در موصل توسط جنگنده های آمریکایی، و عدم واکنش و بازتاب وسیع این ماجرا توسط رسانه[اینجا بخوانید]، به عکس العمل سلیقه ای سیاستمداران و رسانه ها در برخورد با این دو خبر انتقاد کرد.

او در صفحه مجازی خود می نویسد:
«اينكه براى فاجعه اى كه در استان ادلب رخ داد و ٦٠ انسان بيگناه را طعمه مرگ كرد، اندوهگين شويم و اشك بريزيم، نشان از زنده بودن روح انسانيت در كالبد ماست، اما اگر براى آن ٢٠٠ انسان بيگناهى كه چند روز پيش در بمباران هواپيماهاى آمريكا در موصل جان شيرين باختند خم به ابرو نياورديد، مطمئن باشيد كه روح شما بازيچه بازى هاى كثيف سياستمداران و رسانه هاى بزرگ شده است كه اگر شهروندان ادلب عرب بودند، سنى بودند، انسان بودند، غير نظامى بودند، آنهايى كه چند روز پيش در موصل قتل عام شدند هم عرب، سنى، انسان و غيرنظامى بودند.
سياستمدارانى كه پنج سال است يك بازى فوق العاده كثيف را در سوريه و عراق راه انداخته اند و رسانه هايشان داراى مسئوليت مستقيم در اين فجايع هستند.
به واكنش اوليه اتحاديه اروپا بنگريد،اصل وجود حمله را "احتمالى" عنوان كردند اما مقصر را به طور قطعى دولت سوريه ( كه خلع سلاح شيميايى شده بود) معرفى كردند كه البته نشان از اعتماد كامل اروپا به نيروهاى جهادى و القاعده اى در سوريه هم دارد. همان هايى كه اسرائيل بيش از دو هزار مجروحشان را مداوا كرده و به زمين جنگ سوريه ارسال كرده. مبارك است چنين اعتماد گسترده اى!
براى من بازى كثيف اين رسانه ها و اربابانشان در سوريه روشن و واضح است، نياز نيست صد بار دوره شوند اين تاريكى ها و فجايع و بازى ها، اما خطاب به شما دوستانم مى گويم كه اگر در خصوص فاجعه موصل خبردار نشدى، يا خبردار شدى اما چندان اندوهگين نشدى، اما براى فاجعه ادلب لب گزيدى و خشمگين شدى، مطمئن باش كه عواطف انسانى تو را به بازى گرفته اند. جسدهاى كودكان سورى طعمه شده اند تا روح ملت ها را به اسارت بكشند و سپس نقشه هاى سياستمداران اجرا شود. نخواه كه بازيچه شوى، نگذار كه تو را ساده لوح بپندارند. رها شو»

علیرغم اینکه رسانه ها از «احتمالی» بودن حمله شیمیایی صحبت می کردند، اما مقامات غربی، رسما دولت اسد را مسئول می دانستند.


علیپور پیش از این در واکنش به خبر کشته شدن 200 غیر نظامی در موصل توسط جنگنده های آمریکایی و سکوت رسانه ای و سیاسی کشورهای غربی، در جمله ای کنایه آمیز تاکید داشت: «خوش به حال كساني كه توسط روسيه كشته مي شوند!»
Share/Save/Bookmark