داعش به دنبال جذب نوجوانان انگلیسی برای اقدامات تروریستی داخل این کشور است
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 31409
داعش به دنبال جذب نوجوانان انگلیسی برای اقدامات تروریستی داخل این کشور است
پلیس انگلیس هشدار داد، تروریست‌های داعش به دنبال جذب نوجوان در خیابان‌های لندن است تا اقدام به حملات تروریستی داخل این کشور کند.
به گزارش رسانه ایران، پلیس لندن هشدار داد، یک شبکه تروریستی در تلاش است با شناسایی و استفاده از نوجوانان اراذل و اوباش خیابان‌های لندن، اقدام به حملات تروریستی داخل انگلیس کند.

فارس نوشت، به نوشته دیلی استار، «دونکان بال» افسر جرایم سازمان‌دهی شده پلیس متروپلیتن گفته است در مباحث متعدد با افسران پلیس ضدتروریسم برای شناسایی افراط‌گرایان به این مساله اشاره کرده است.

وی ادامه داد، نوجوانانی که در میان گروه‌های اراذل و در بخش‌های خارج از کنترل شهر به سر می‌برند، زمینه جذب شدن در گروهک داعش را دارند.

این افسر پلیس لندن افزود، بخش‌هایی از شرق لندن که محل تجمع گروه‌های اراذل و جرایم با سلاح گرم و سرد است، کمین‌گاه تروریست‌ها و افراط‌گرایان است. وی تصریح کرد این مساله‌ایست که پلیس از ان کاملا مطلع است.

بال خاطر نشان کرد «باید بدانید که ارتباطات جغرافیایی هم وجوددارد. من در پلیس ضدتروریست کار کرده‌ام. در طول ۶ ماه گذشته هزار و ۵۰۰ چاقو و ۳۰۰ سلاح گرم از خیابان‌ها جمع‌آوری شده‌اند.»

وی تصریح کرد «به نظر شخصی من، کنترل اسلحه در لندن به مراتب سخت‌تر از کنترل آن در این قاره است.»

انگلیس که همواره حامی تروریست‌ها در دیگر کشورهای جهان بوده است، از ماه‌ها پیش با ترس حملات تروریستی سطح هشدار امنیتی را به بالاترین سطح در این کشور افزایش داده است.
Share/Save/Bookmark