یک میلیون فقیر انگلیسی به کمک احتیاج دارند
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب: 20140
مولف :
 
20 سازمان خیریه و امدادی انگلیس با امضای بیانیه مشترکی ضمن انتقاد از سیاست کاهش کمک هزینه های حمایتی و رفاهی، دولت این کشور را به نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی در زمینه حق دسترسی به تغذیه مناسب متهم کردند.
بحران گرسنگی در انگلستان تا جایی پیش رفته است که بی بی سی فارسی در 16 دسامبر دو هفته مانده به کریسمس مجبور به انتشار گزارشی شد که در آن از وجود یک میلیون فقیر انگلیسی که نیازمند غذا هستند اطلاع می دهد.

در همین رابطه ، روزنامه ˈدیلی میرورˈ با انتقاد از ˈبحران گرسنگی در انگلیسˈ، نوشت: یک میلیون بسته مواد غذایی سال گذشته توسط بنیاد ˈتراسل تراستˈ توزیع شد در حالی که انگلیس ششمین اقتصاد ثروتمند دنیا است و تعداد میلیونرهای ما در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری است.

به گزارش این روزنامه ها، ˈاین آمارها افرادی را که توسط موسسات خیریه دیگر کمک می شوند و یا نیازمندانی که خجالت می کشند به بانک های مواد غذایی مراجعه کنند، در بر نمی گیرد. همچنین تعداد زیادی از مردم به دلیل مشکلات اقتصادی مجبورند کمتر بخورند و مواد غذایی ارزان قیمت بخرند.ˈ

در همین رابطه در آخرین پنج شنبه ماه نوامبر که به جمعه سیاه مشهور است در انگلیس فروشگاه ها به مناسبت خرید سال نو ، کالا ها را ارزان تر از همیشه می فروشند .

همزمان با فرارسیدن جمعه سیاه در انگلیس میلیون‌ها نفر از مردم این کشور به امید خرید کالاهای ارزان‌قیمت به سوی فروشگاه‌ها هجوم بردند که دراین بین برخی از مردم به شدت با یکدیگر درگیر شدند.

به گزارش رسانه های انگلیسی، همزمان با روز جمعه سیاه، پایگاه های فروش اینترنتی شماری از فروشگاه های زنجیره ای انگلیس همچون تسکو (Tesco)، آرگوز (Argos)، کاریز (Currys) و بوتس (Boots )، در پی هجوم مجازی خریداران، از کار افتاد.

یکی از فروشگاه‌های واقع در منچستر به دلیل بروز درگیری شدید میان مردم تنها 36 دقیقه پس از بازگشایی بسته شد. برخی رسانه‌ها از زخمی شدن یک زن به علت سقوط یک دستگاه تلویزیون ال‌سی‌دی خبر دادند. گزارشاتی نیز مبنی بر بازداشت ده‌ها نفر از خریداران به علت درگیری مخابره شده است.

وجود چنینی درگیری هایی نشانه فقر در جامعه انگلیسی است که به محض ارزان شدن کالاها مردم به فروشگاه ها حمله می کنند .

روزنامه ایندیپندنت در گزارش خود، جنجال مربوط به فقر غذایی را برای انگلیس شرم آور خواند و نوشت: 20 سازمان خیریه و امدادی انگلیس با امضای بیانیه مشترکی ضمن انتقاد از سیاست کاهش کمک هزینه های حمایتی و رفاهی، دولت این کشور را به نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی در زمینه حق دسترسی به تغذیه مناسب متهم کردند.
Share/Save/Bookmark