تقی رحمانی در گفتگو با VOA: این آشتی جناحی است نه ملی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۱
کد مطلب: 40030
تقی رحمانی در گفتگو با VOA: این آشتی جناحی است نه ملی
تقی رحمانی، عضو دفتر شورای فعالان ملی – مذهبی به صدای امریکا گفت این پیشنهاد بیشتر از آن که آشتی ملی باشد، آشتی جناح‌ها را مدنظر داشت.
تقی رحمانی، عضو دفتر شورای فعالان ملی – مذهبی در گفتگو با بخش فارسی صدای امریکا گفت: موضوع آشتی ملی بیش از آنکه آشتی با مردم باشد برای آشتی جناح‌ها مطرح شد.

به گزارش رسانه ایران، به نوشته صدای امریکا، موضوع آشتی ملی طی روزهای اخیر از سوی محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران مطرح شد و در پی آن، رسانه‌های نزدیک به اصلاح طلبان به آن پرداختند. آقای خاتمی به آنچه تهدیدهای مطرح شده علیه ایران از سوی دولت جدید امریکا خواند اشاره کرد و گفت که اکنون بهترین زمان برای آشتی ملی است تا همه در صحنه سیاست حضور داشته باشند.

در روز‌های گذشته صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه در واکنش به پیشنهاد آقای خاتمی گفته بود: آشتی ملی نامطلوب نیست اما در کشور ما موضوعیت ندارد.

آقای رحمانی درباره مطرح کردن موضوع آشتی ملی از سوی محمد خاتمی گفت: پیشنهاد موضوع آشتی ملی بسیار زود مطرح شد چرا که بیان چنین طرحی به مقدماتی نیاز دارد تا بتوان آن را مطرح کرد.

تقی رحمانی درباره بازگشت اصلاح طلبان به عرصه سیاسی کشور گفت: طیف آقای خاتمی در حال حاظر نباید به پست و مقام فکر کند، آنها می توانند در کنار جامعه مدنی بایستند و به صورت مستقل با قدرت بیشتری عمل کند و از طریق نیروهای اصلاح طلبی که در بدنه قدرت حضور دارند با حمایت بیشتر جامعه مدنی را قدرتمند تر کند.

آقای رحمانی تاکید کرد برای آشتی ملی راه بسیاری مانده است.
Share/Save/Bookmark