نامه رضاپهلوی به ترامپ: از مقابله آمریکا در برابر رژیم تروریستی ایران قدردانی می کنیم
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 41346
نامه رضاپهلوی به ترامپ: از مقابله آمریکا در برابر رژیم تروریستی ایران قدردانی می کنیم
«سخنان دیروز شما، که وضعیت ۸۰ میلیون ایرانی را تصدیق و تایید کرد و به درستی آنها را به عنوان قربانیان رده اول تنها تئوکراسی جهان نامبرد, گام مثبتی در جهت جذب بهترین و قوی ترین متفقین علیه رژیم آخوندی، که مردم با افتخار و شجاع ایران است، میباشد!»

به گزارش رسانه ایران، پس از سخنرانی ترامپ در جمعه شب گذشته علیه برجام و سپاه پاسداران، عربستان، اسراییل، امارات و بحرین، تنها کشورهایی بودند که به استقبال اظهارات ضدایرانی ترامپ رفتند.

همچنین در میان گروه های اپوزیسیون نیز، مجاهدین خلق اولین گروهی بود که صحبت های ترامپ علیه ایران حمایت کرد.
+ استقبال اسراییل،‌عربستان و مجاهدین‌خلق از سخنرانی ترامپ علیه ایران

در همین راستا نیز، رضا پهلوی در نامه ای به ترامپ از «تصدیق و تایید» سخنان رییس جمهور آمریکا نوشت.

فرزند ارشد محمدرضا پهلوی در این نامه نوشت: «سخنان دیروز شما، که وضعیت ۸۰ میلیون ایرانی را تصدیق و تایید کرد و به درستی آنها را به عنوان قربانیان رده اول تنها تئوکراسی جهان نامبرد, گام مثبتی در جهت جذب بهترین و قوی ترین متفقین علیه رژیم آخوندی، که مردم با افتخار و شجاع ایران است، میباشد!»

رضا پهلوی همچنین نسبت به استفاده ترامپ از عبارت «خلیج عربی» به جای خلیج فارس، اظهار داشت: «با این حال، همزمان، به خلیج فارس که از لحاظ تاریخی معاوضه پذیر نمیباشد، به "خلیج عربی" اشاره شد که احساسات همان مردم را تحریک کرد. زیراکه ملت ما کوچکترین چالش به تمامیت ارضی ایران را نمی پذیرند هنگامیکه بیش از سه هزار سال و از نظر تاریخی، به عنوان ایران ثبت شده است. تا امروز، هیچ یک از پیشینیان شما و دیگر رهبران بین المللی دیگر به نوع دیگری به خلیج فارس اشاره نکرده اند.»

لازم به ذکر است که پیش از این رضا پهلوی در گفتگو با رسانه های سعودی از جمله العربیه و الوطن، در برابر استفاده از عبارت «خلیج عربی» و ادعای مالکیت امارات بر جزایر سه گانه، سکوت کرده بود. سکوتی که منتج به اعتراض گسترده چهره های مختلف اپوزیسیون شده بود.
+ " مصاحبه رضا پهلوی با العربیه فارسی فاجعه بود "
+ سلطنت طلبان کارنامه پهلوی را مردود می نامند، دوران پساپهلوی؟
+ تفاوت پدر و پسر در برخورد با سوال "خلیج "!

او همچنین در انتهای نامه خود با تروریستی نامیدن جمهوری اسلامی، اظهار داشت: «در حالی که ما از تلاش دولت ایالات متحده برای مقابله با این رژیم تروریستی قدردانی می کنیم، ما انتظار داریم رهبران و مقامات آن به طور مناسب به مناطق تاریخی و جغرافیایی ثبت شده با نام های مناسب خود اشاره کنند».

متن نامه
http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041346-1.jpg
Share/Save/Bookmark