چرا ترامپ باید نامه شماها را بخواند؟ لطفا بزرگ شوید!
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: 39376
چرا ترامپ باید نامه شماها را بخواند؟ لطفا بزرگ شوید!
فارغ از جبهه بندی سیاسی انقلابی و ضدانقلابی، این گونه نامه نویسی هایی که از طرف برخی از افراد خارج از کشور برای شخص ترامپ یا هرکس دیگر انجام می شود قبل از آنکه به میز رییس جمهور آمریکا برسد ( اگر برسد و اگر خوانده شود) خدشه ای است به شان و جایگاه میهن ما.

سیر نامه نویسی برخی از ایرانیان به ترامپ همچنان ادامه دارد؛ پس از نامه نگاری رضا پهلوی، ۳۰ نفر از ایرانیان خارج از کشور و مجاهدین خلق، که هر یک خواستار افزایس فشار، تحریم، محدود کردن ایران، لغو برجام و ... بودند این بار ۳۷ نفر دیگر نیز از چهره های سیاسی، علمی و فرهنگی خارج کشور از ترامپ خواستند تا به توافق هسته ای پایبند باشند.

این افراد خود را "جمعی از ایرانیان آمریکا، از دانشگاهیان، هنرمندان، صاحبان کسب و کار تا فعالان حقوق بشر و طرفداران دمکراسی" معرفی کرده و تاکید داشتند که این توافق از وقوع یک جنگ فاجعه‌بار میان ایالات متحده آمریکا و ایران جلوگیری می‌کند.

اما فارغ از جبهه بندی سیاسی انقلابی و ضدانقلابی، این گونه نامه نویسی هایی که از طرف برخی از افراد خارج کشور برای شخص ترامپ یا هرکس دیگر انجام می شود قبل از آنکه به میز رییس جمهور آمریکا برسد ( اگر برسد و اگر خوانده شود) خدشه ای است به شان و جایگاه میهن ما.

حال فردی که در زمان مبارزات انتخاباتی اش، برای بدست آوردن رای هم حزبی هایش، به آنها باج نداد و برخلاف ارزش هایشان شعار داد، چگونه ممکن است برای انتخاب راهبرد سیاسی خود در قبال ایران، به نامه های چند نفر فعال سیاسی مجهول الهویه(!) توجه نماید، که عده ای متملقانه از ترامپ می خواهند تا با برهم زدن توافق هسته ای و افزایش تحریم ها، بر ایران فشار بیاورند و عده ای دیگر، تن به ذلت می دهند و عاجزانه با درخواست از ترامپ برای پایبندی به برجام برای بهبود وضعیت معیشت مردم، خواستار «پایبندی اخلاقی» آمریکا در برجام هستند.

فرهمند علیپور، تحلیلگر BBC فارسی در این باره در صفحه شخصی خود می نویسد: چند ماه پیش نوشتم موضع درست در برابر تهدید های دائم "پاره کردن" برجام، همان موضعی است که آیت الله خامنه ای گرفت، "اگر سند برجام را پاره کنید" ما هم در آن صورت "سند را آتش می زنیم". لازم هم نیست دائم تکرار کرد و قضیه را لوس کرد و به یک ماجراجویی تبدیل کرد. اما همه می دانیم برجام هم مصلحت ما بود هم خواست و مصلحت همه دنیا، که اگر نبود خود آنها برای حفظش اکنون به تلاش نمی افتند از جمله مواضع صریح اسراییل و عربستان در حفظ و حمایت از برجام.

متاسفانه نامه نگای برخی از اپوزیسیون نظام ثابت کرد:
هنوز هستند عده ای که مانند مجاهدین خلق ترجیح می دهند با تشکیل لشکر 7 هزار نفری، همراه با صدام به ایران حمله کنند.
و در طرف دیگر نیز، گروهی مانند سلطنت طلبان وجود دارد که برای خرید محبوبیت، هم عمل مجاهدین خلق در همکاری با صدام را محکوم می کنند و هم با ضجه و التماس از صدام، خواستار توقف جنگ هستند.

به نظر می رسد اپوزیسیون نسبت به 30 سال پیش هنوز عقلش کامل تر نشده و همچنان کودک نابالغ عمل می کند.
Share/Save/Bookmark