B.B.G به عنوان بدترين نهاد كشوري آمریکا انتخاب شد
يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۱۵
کد مطلب: 3067
B.B.G به عنوان بدترين نهاد كشوري آمریکا انتخاب شد
سناتور "تام كوبورن" مي‌گويد: مي‌توان از "بي.بي.جي" به عنوان كم ارزش‌ترين نهاد در دولت فدرال نام برد. اين نهاد متشكل از كساني است كه هيچ اطلاعي درباره‌ رسانه يا سياست خارجي ندارند. تنها كاري كه انجام مي‌دهند اين است كه بودجه‌ آمريكا را به هدر مي‌دهند و نهاد يا سازماني بايد اين مورد را بررسي كند.
به نظر اكثر كارشناسان آمريكايي، دستاوردهاي برنامه‌هاي بين‌المللي رسانه‌هاي آمريكايي علي‌رغم اختصاص بودجه‌هاي كلان رضايت‌بخش نبوده‌اند و معتقدند B.B.G پول ماليات مردم آمريكا را به دور مي‌ريزد.

پايگاه شبكه خبري "راشا تودي" روسيه در گزارشي می نویسد: پخش برنامه در رسانه‌هاي داخلي آمريكا، براي كنگره‌ اين كشور در اولويت قرار دارد، اما مبالغي كه از پول ماليات دهندگان آمريكايي و براي مخابره‌ برنامه‌هاي بين‌المللي اين
در "نظرسنجي نيروي انساني كشور آمريكا" كه توسط "دفتر مديريت اداره‌ كارگزيني" به انجام رسيد، كارمندان هيئت رسانه‌اي و راديويي، آن را به عنوان بدترين نهاد كشوري انتخاب كردند.
كشور هزينه مي‌شود، افزايش چشمگيري داشته و به رقم ۷۶۸ ميليون دلار براي سال ۲۰۱۱ رسيده است.

به گزارش رسانه ایران، خبرگزاری فارس در گزارش خود می آورد که "دانا پرينو" وزير سابق مطبوعاتي دولت "جورج بوش" و مفسر شبكه‌ خبري "فاكس نيوز" مي‌گويد: "ميزان فروش ما بسيار خوب و قابل توجه بوده است چرا كه در جلسه‌ بررسي لايحه‌ بودجه كه هفته‌ پيش برگزار شد، ۱۰ ميليون دلار ديگر به "بي.بي.جي" براي استفاده در حوزه‌ ترفندهاي اينترنتي، اختصاص پيدا كرد."

تعداد كساني كه نام "بي.بي.جي" را شنيده‌اند، اندك است - نهادي كه مسئول نظارت بر شبكه‌هاي "صداي آمريكا "، "راديو اروپاي آزاد/راديو آزادي"، "راديو و تلويزيون مارتي"، "راديو آسياي آزاد"، "راديو سوا" و "تلويزيون الحره" است.

"پرينو" مي‌گويد: "از ديدگاه آمريكا، اين كشور مشتاق است تا تمامي نقاط را به طور مداوم هدف قرار دهيم زيرا اعتقاد ما بر اين است كه همگان داراي ارزش و همه‌ كشورها حائز اهميت هستند."

"تام دين" رئيس سابق "راديو اروپاي آزاد" معتقد است كه مخابره‌ برنامه‌هاي راديويي و رسانه‌اي براي كشورهاي مسلمان، از اولويت‌هاي جهان امروز است. او مي‌گويد: "كشور آمريكا در خاورميانه
او مي‌گويد: "در اين سياست گذاري شما تنها يك فرصت داريد، و سپس از دور خارج مي‌شويد. اين احساس وجود دارد كه "بي.بي.جي" با كارمندان خود در حال مبارزه و جنگ است. اين كارمندان از اين هيئت و از برنامه‌ "صداي آمريكا" حمايت نمي‌كنند.
تحت عناوين متجاوز، مهاجم و اشغالگر شناخته شده است كه موقعيت دشواري را براي اين كشور به وجود مي‌آورد."

اما "بي.بي.جي" در كنگره نيز مورد انتقاد قرار گرفته‌ است. سناتور "تام كوبورن" مي‌گويد: مي‌توان از "بي.بي.جي" به عنوان كم ارزش‌ترين نهاد در دولت فدرال نام برد. اين نهاد متشكل از كساني است كه هيچ اطلاعي درباره‌ رسانه يا سياست خارجي ندارند. تنها كاري كه انجام مي‌دهند اين است كه بودجه‌ آمريكا را به هدر مي‌دهند و نهاد يا سازماني بايد اين مورد را بررسي كند. "

در "نظرسنجي نيروي انساني كشور آمريكا" كه توسط "دفتر مديريت اداره‌ كارگزيني" به انجام رسيد، كارمندان هيئت رسانه‌اي و راديويي، آن را به عنوان بدترين نهاد كشوري انتخاب كردند.

"تيم شمبل" رئيس بخش اجرايي قانون ۱۸۱۲ "اتحاديه كارمندان دولتي كشور آمريكا" است؛ نهادي كه نماينده‌ كارمندان "بي.بي.جي" است. او مي‌گويد: "در اين سياست گذاري شما تنها يك فرصت داريد، و سپس از دور خارج مي‌شويد. اين احساس وجود دارد كه "بي.بي.جي" با كارمندان خود در حال مبارزه و جنگ است. اين كارمندان از اين هيئت و از برنامه‌ "صداي آمريكا" حمايت نمي‌كنند."

"شمبل" اذعان مي‌كنند كه اتحاديه تلاش كرده تا عليه موارد زير ايستادگي كند؛ مواردي همچون جلوگيري از مرخصي استعلاجي، دخالت‌هاي سياسي در اطاق‌هاي خبر و جاسوسي عليه كارمنداني كه زودتر محل كار را ترك مي‌كنند يا تماس‌هاي شخصي مي‌گيرند.

او
او معتقد است كه "بي.بي.جي" و تشكيل آن، "هدر دادن ميليون‌ها دلار پولي است كه از مردم آمريكا تحت عنوان ماليات گرفته شده است" و اذعان مي‌كند كه اكثر شنوندگان اين برنامه‌ها، يا با آن مخالف هستند و يا به طور كامل آن را ناديده مي‌گيرند.
مي‌گويد: "آن‌ها تلاش كرده‌اند تا خود را از هرگونه سركشي و نظارت كنگره محافظت كنند و توانسته‌اند اين نهاد را آن گونه كه مناسب به نظر مي‌رسد، مديريت و اداره كنند و در اين راستا نظر كنگره براي آن‌ها اهميتي نداشت."

بر روي موضوع اهداف "بي.بي.جي" براي تأثيرگذاري بر روي كشورهاي برون مرزي نيز اختلاف نظر وجود دارد.

"دين" مي‌گويد: "تاجایي كه اطلاع دارم، به دنبال آن هستيم تا در "راديو اروپاي آزاد" و " الحره" كشورهاي بانفوذ و قدرتمند را تحت تاثير قرار دهيم."

اما "پرينو" معتقد است كه ماموريت "بي.بي.جي" تنها اطلاع رساني است؛ او مي‌گويد: "اهداف اين هيئت تعيين شده هستند و اعضاي آن براي استحكام آن تلاش مي‌كنند."

"اوا گولينگر"، وكيل و روزنامه نگار بر اين باور است كه "بي.بي.جي" از ايستگاه‌هاي خصوصي در داخل خاك كشورها استفاده مي‌كند و در كشورهايي مانند ونزوئلا، تبليغاتي را به نفع دولت آمريكا را ترويج مي‌دهد و جريانات ملتهب ضد دولتي را تحريك مي‌كند.

او معتقد است كه "بي.بي.جي" و تشكيل آن، "هدر دادن ميليون‌ها دلار پولي است كه از مردم آمريكا تحت عنوان ماليات گرفته شده است" و اذعان مي‌كند كه اكثر شنوندگان اين برنامه‌ها، يا با آن مخالف هستند و يا به طور كامل آن را ناديده مي‌گيرند.

در بيشتر موارد، رسانه‌هاي غيردولتي مانند "سي. ان. ان" و "فاكس" - در مقايسه با رسانه‌هايي كه توسط دولت آمريكا تامين مالي مي‌شوند اما دستاوردهاي آن‌ها ناچيز است - شنوندگان و بينندگان بين‌المللي بيشتري را به خود جذب مي‌كنند.
Share/Save/Bookmark