۱
برای مجاهدین خلق؛ اگرچه دیر است، اما محال نیست
يکشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۳:۱۴
کد مطلب: 4183
مولف :
 
این روزها، طنین سردی از ناقوس پایان راه، درحال وزیدن است. دوران همهمه و هیمنه ی مجاهدین خلق سال ها است که رو به رکود نهاده است. از "فروغ جاویدان" سوسویی بیش نمانده و "اشرف" هم می رود تا دوران اجاره اش به سر آید.
به جز مسعود رجوی، مریم قجر عضدانلو یا همان اولین قربانی انقلاب ایدئولوژیک که به مریم رجوی مشهور است، ابریشمچی، جلال گنجه ای، صدیقه حسینی، مژگان پارسایی، جعفرزاده، داوری، سیدالمحدثین و سایر سران متوهم منافقین، باید یاران و حامیان مجاهدین را به تاملی دور از توهم فراخواند.

این نوشته را یک هموطن برای اعضای مجاهدین می نگارد؛ یک ایرانی، یک قلم از نسل آریایی، و در پی این است تا اوضاع امروز سازمان را ترسیم کند؛ "اما شاکراً اما
حتی ایالات متحده ای که مأمن و ملجأ اپوزیسیون ایران از هر جنس آن است، نه تنها میزبانی علنی مجاهدین را نمی پذیرد، حتی سفری معمولی از مریم رجوی به آمریکا را هم برنمی تابد.
کفوراً".

این روزها، طنین سردی از ناقوس پایان راه، در حال وزیدن است. دوران همهمه و هیمنه ی مجاهدین خلق سال ها است که رو به رکود نهاده است. از "فروغ جاویدان" سوسویی بیش نمانده و "اشرف" هم می رود تا دوران اجاره اش به سر آید.

خبر دستگیری صدام در دسامبر ۲۰۰۳، سردترین زمستان برای مجاهدین را رقم زد. شمارش معکوسی بود برای پایان مهمانی ناخوانده.

۲۶ سال پیش، اخراج از فرانسه و همین روزها، اخراج از عراق آن هم درحالی که میزبان شفیق آن روزها، امروز میهمان گورستان العوجه در تکریت است.

حتی ایالات متحده ای که مأمن و ملجأ اپوزیسیون ایران از هر جنس آن است، نه تنها میزبانی علنی مجاهدین را نمی پذیرد، حتی سفری معمولی از مریم رجوی به آمریکا را هم برنمی تابد و به جهت بازی با مجاهدین و فشار بر ایران، مصالح امروزش اقتضا می کند تا سازمان منافقین را در فهرست سیاه سازمان های تروریستی خود بگنجاند؛ آن هم برای چهاردهمین سال متوالی، از دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون تا به امروز و وزارت خارجه ی همسرش، هیلاری کلینتون.

بنابراین، این مدعی کدخدایی جهان هم سخت غیر قابل اعتماد است.

در آن سو، رجوی ها ازهیچ تلاشی مضایقه نمی کنند تا مگر در آستانه ی اخراج پر هزینه ی سازمان از عراق و از دست دادن
به گزارش فایننشال تایمز در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۱، چهل مقام پیشین آمریکا در قبال حمایت از منافقین برای خروج از لیست سازمان های تروریستی پول دریافت کرده اند.
پادگان اشرف لااقل به هر قیمتی بتوانند حق تردد به آمریکا را به دست آورند که مهمتر از دولت ایالات متحده، جلب حمایت جامعه ی یک میلیون نفری ایرانیان مقیم آمریکا است. در این مسیر نیز از هزینه کرد میلیون ها دلاری ابایی ندارند و تنها در یک مورد از آن، به گزارش فایننشال تایمز در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۱، چهل مقام پیشین آمریکا در قبال حمایت از منافقین برای خروج از لیست سازمان های تروریستی پول دریافت کرده اند. بماند رشوه های احتمالی و اعمال نفوذ منافقین به رسانه های اپوزیسیون امثال شهرام همایون، بی بی سی فارسی و صدای آمریکا.

به اینها اضافه کنید اقدامات فراوانی که در راستای بازسازی تصویر مخدوش منافقین در افکار عمومی ایرانیان خارج از کشور انجام می شود، اما آنها هم طرفی نمی بندد.

نمونه ی اول: شورای ملی ایرانی - آمریکایی
شورای ملی ایرانی-آمریکایی (Nationl Iranian - American Council) موسوم به "نایاک" است. نایاک که بزرگترین سازمان ایرانی-آمریکایی ایالات متحده محسوب می شود از سال ۲۰۰۰ فعالیت خود را آغاز نموده است.

مؤسس و رئیس این گروه بزرگ ایرانیان مقیم آمریکا فردی است به نام "تریتا پارسی"، جوانی ایرانی تبار، متولد اهواز که در سوئد
گفتنی است که تریتا پارسی به پشتوانه ی نفوذ فوق العاده ای که در جامعه ی ایرانیان آمریکا دارد از مخالفان سرشناس جریان خروج منافقین از فهرست گروه های تروریستی آمریکا به شمار می رود.
بزرگ شده است. پدرش از چهره های فرهنگی و مورد احترام جامعه ی ایرانی مقیم سوئد به شمار می رود. وی پژوهشگر انستیتو خاورمیانه در واشنگتن، برنده ی جایزه ی سال ۲۰۱۰ گرامایر برای کتابش و استادیار روابط بین الملل در دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا است. گفتنی است که تریتا پارسی به پشتوانه ی نفوذ فوق العاده ای که در جامعه ی ایرانیان آمریکا دارد از مخالفان سرشناس جریان خروج منافقین از فهرست گروه های تروریستی آمریکا به شمار می رود. در همین راستا در هفته های اخیر وی نشستی را با عنوان بررسی عواقب خطیر خروج منافقین از این لیست برگزار نموده است.

اقدامات تریتا پارسی با واکنش تند سران منافقین و تکاپوی آنها برای مهار فعالیت های شورای ملی ایرانی – آمریکایی روبرو شده است. به گونه ای که برای اخلال در اقدامات تریتا و فرسایشی کردن روند مخالفت های نایاک با خروج مجاهدین از لیست تروریست ها، دست به دامان کشاکش های قضائی و کشاندن تریتا پارسی به دادگاه شده اند. اما نکته ی مهمی که در مخالفت نایاک به عنوان سازمانی مستقل و مردمی با منافقین نهفته است، اثبات وجود تصویر بسیار تیره ای است که حتی در اذهان عمومی ایرانیان خارج از کشور از منافقین وجود دارد.

نمونه ی دوم: تلاش های منافقین در جهت مصادره به مطلوب کردن جنبش سبز
تلاش های منافقین در
طی نامه ای که ۳۷ نفر از اساتید برجسته و پژوهشگران مستقل ایرانی دانشگاه های آمریکا آن را امضاء کرده اند، از وزارت خارجه آمریکا درخواست شده است که نام منافقین در فهرست سازمان های تروریستی ایالات متحده باقی بماند.
جهت مصادره به مطلوب کردن جنبش سبز تا آنجا پیش رفت که مریم رجوی به عنوان حامی جنبش سبز در دیدار با سران اروپا مسائل جنبش سبز را با آنها در میان گذاشت و دفاع جانانه ای از موسوی و کروبی نمود. اما از آن سو با پاسخ تلخ میرحسین موسوی در بیانیه ی هفدهم مواجه شد. موسوی در بیانیه ی خود آورده بود "منافقین با خیانت ها و جنایت های خود مرده اند." همچنین وبسایت کلمه به عنوان ارگان رسمی میرحسین موسوی اخیراً مطلبی را با عنوان "مجاهدین خلق، نماد وابستگی، خشونت و ترور در ایران" در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۰ منتشر نمود که به مذاق منافقین خوش نیامده و آن را "اراجیف" و سایت کلمه را "تریبون وزرات اطلاعات علیه مجاهدین خلق" خوانده اند.

در تبیین شکاف ایجاد شده میان مجاهدین و حامیان میرحسین موسوی در داخل کشور، دکتر قصیم کریم، ازمعاونین شورای ملی مقاومت ایران در برنامه ی "افق" صدای آمریکا اظهار داشت: "علیرغم فحش هایی که موسوی به مجاهدین دادند از همان روز اول خانم رجوی گفت از میرحسین و رهنورد و امنیتشان دفاع می کنیم. اما افسوس نه تنها آنها بلکه این آقایانی که نام خود را روشنفکر گذاشتند، قدر این نقطه ی عطف را ندانستند."

نمونه ی سوم: بیانیه ی ۳۷ نفر از نخبگان و اساتید ایرانی دانشگاه های آمریکا
طی نامه ای که ۳۷ نفر از اساتید برجسته و پژوهشگران مستقل ایرانی دانشگاه های آمریکا آن را امضاء کرده اند، از وزارت خارجه آمریکا درخواست شده است که نام منافقین
سازمان مجاهدین "یک فرقه" است و مشخصات فرقه هم این است که الف) زمینه ی مذهبی دارد، ب) پرستش شخصیت دارد، ج) هیچ گونه انتقادی را نمی پذیرد، د) در نهایت در بسیاری از موارد خودکشی را برای افراد خودش توصیه می کند.
در فهرست سازمان های تروریستی ایالات متحده باقی بماند. به گفته دکتر رسول نفیسی، استاد جامعه شناسی دانشگاه ویرجینیا که خود یکی از امضاکنندگان نامه ی مذکور است بسیاری از امضاکنندگان در زمره ی اساتید درجه یک مسائل خاورمیانه در آمریکا هستند.

دکتر نفیسی در تبیین مخالفت خود با مجاهدین مواردی را برمی شمارد:

۱) این سازمان، سازمانی است خطا کار و بی تدبیر که به راحتی با جان مردم بازی می کند.

۲) اسناد مسلمی وجود دارد که حدود ۷۰ درصد از افرادی که در اشرف هستند برخلاف میل خودشان در این کمپ حضور دارند.

۳) سازمانی که حاضر باشد با صدام حسین -دیکتاتوری خونخوار- ائتلاف کند، با هر کس دیگری هم ائتلاف خواهد کرد.

۴) سازمان مجاهدین "یک فرقه" است و مشخصات فرقه هم این است که الف) زمینه ی مذهبی دارد، ب) پرستش شخصیت دارد، ج) هیچ گونه انتقادی را نمی پذیرد، د) در نهایت در بسیاری از موارد خودکشی را برای افراد خودش توصیه می کند.

۵) این ادعاهای دموکراتیک امروز ایشان -سران منافقین- از سر این است که امروز در موضع ضعف به سر می برند.

نگارنده خطاب به اعضا و حامیان هموطن مجاهدین عرض می کند که با ملاحظه ای منصفانه به مواردی که در تحلیل اجمالی این مقال همراه شواهد و اسناد مرتبط با آن آورده شد، به سادگی می توان با توجه به افول جدی سازمان مجاهدین خلق به تنزل منزلت آن، در میان افکار عمومی اپوزیسیون داخلی و خارجی و هم وضعیت اسفبار کنونی آن اشراف یافت و به دور از موهومات القایی سران سازمان تصمیمی سرنوشت ساز گرفت... البته، اگرچه دیر است، اما محال نیست.
Share/Save/Bookmark
نرگس
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۷:۰۳:۰۸
مجا هدین روانی اول اعمالشان را درست کنند اینها باید در بیمارستان روانی بستری شوند (8803)