شاهزاده مست انگلیس؛ قاتل افغان های بی گناه
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 8143
گزارشگر :
 
شاهزاده مست انگلیس؛ قاتل افغان های بی گناه
"گلبدین حکمتیار" که در گذشته نخست وزیر افغانستان نیز بود در مصاحبه با یکی از روزنامه های انگلیسی با دادن صفت "شغال" به شاهزاده هری گفته است که این شاهزاده که از ماه سپتامبر تاکنون در افغانستان به سر می برد و در یک هلی کوپتر جنگی نقش کمک خلبان را ایفا می کند در هنگام انجام ماموریت هایش حالت عادی ندارد و مست می باشد.
با توجه به بی اخلاقی ها و رفتارهای پیشین شاهزاده هری در انگلیس، این گونه به نظر می رسد که اتهام علیه وی در مورد کشتن مردم بی گناه افغانستان در حالت مستی دور از واقعیت نباشد. 

به گزارش ایرنا در چند روز گذشته رسانه های غربی به نقل از منابعی در افغانستان اعلام کردند که طالبان به فعالیت های پرنس هری ۲۷ ساله در این کشور اعتراض کرده و عنوان داشته است که این شاهزاده انگلیسی در حالت مستی به نیروهای طالبان و حتی افراد بی گناه حمله می کند و آنها را به گلوله می بندد و مردم عادی را می کشد.

گرچه مقامات وزارت دفاع انگلیس اتهامات علیه این شاهزاده را تکذیب کرده اند، اما گذشته این شاهزاده جوان انگلیسی که سرشار از بی اخلاقی است به این موضوع دامن زده که احتمالا منش و رفتارهای وی در افغانستان خالی از مشکل نبوده و مانند زمانی که وی در انگلستان به سر می برد اکنون نیز خطاهایی از وی سر زده است که طالبان را مجبور به اعتراض کرده است.

قضیه از این قرار است که "گلبدین حکمتیار" که در گذشته نخست وزیر افغانستان نیز بود در مصاحبه با یکی از روزنامه های انگلیسی با دادن صفت "شغال" به شاهزاده هری گفته است که این شاهزاده که از ماه سپتامبر تاکنون در افغانستان به سر می برد و در یک هلی کوپتر جنگی نقش کمک خلبان را ایفا می کند در هنگام انجام ماموریت هایش حالت عادی ندارد و مست می باشد.


شاهزاده هری نوه ملکه الیزابت است و اولین عضو خانواده سلطنتی انگلیس است که در سی سال اخیر به یک منطقه جنگی اعزام می شود.

به گزارش رسانه ایران اعزام هری به افغانستان پس از رسوایی جنسی او و انتشار تصاویر برهنه اش همراه با یک دختر در لاس وگاس رخ داد.

شاهزاده "اندرو" عموی هری در ابتدای دهه ۱۹۸۰ در درگیری میان انگلیس و آرژانتین بر سر جزایر مالویناس حضور داشت.

حمله به شهروندان افغان
شبکه اسکای نیوز (Sky news) خبر داد که  حکمتیار که اکنون رهبری گروه شبه نظامی ˈحزب اسلامیˈ را نیز بر عهده دارد به خبرنگار دیلی تلگراف ضمن بیان مطالب فوق تاکید کرد که نیروهای خارجی در افغانستان شکست خورده اند و نتوانستند به اهداف خود برسند.

وی تصرح کرد که این شاهزاده انگلیسی در بالگرد و در حالت مستی به دنبال نیروهای مجاهدین افغانی می گردد و مردم بی گناه افغانستان را نیز می کشد، اما هنگامی که گروه های مسلح به پایگاه نیروهای خارجی در ولایت هلمند حمله کردند این شاهزاده به دنبال سوراخی برای پنهان شدن می گشته است.

ادعاهای حکمتیار به وسیله وزارت دفاع انگلیس رد و عنوان شد که هیچ یک از نیروهای انگلیسی در هنگام حمله تحت تاثیر الکل قرار ندارند از طرف دیگر خلبانی هلی کوپتر پیشرفته آپاچی با موضوع مستی سازگار نیست.

این مقام مدعی شده است که سخنان حکمتیار برای تحت تاثیر قرار دادن و بی نتیجه نشان دادن موفقیت های انگلیس در افغانستان ابراز شده است.

حکمتیار: شغال نمی تواند شیر شکار کند
وبسایت روزنامه نشنال پست نیز نوشت، به گفته یکی از جنگاوران افغان، شاهزاده هری شغال مستی است که افغان های بی گناه را می کشد.

حکمتیار به شدت به شاهزاده هری حمله کرد و وی را شکارچی افغان های بی گناه نامید و افزود: او برای شکار مجاهدین با راکت های بالگردش تلاش می کند، اما باید بداند که شکار شیر و عقاب آسان نیست. شکار شیر کار شغال نیست.

حزب اسلامی حکمتیار طرفداران بسیاری در افغانستان دارد و خواستار خروج نیروهای خارجی از این کشور است. حکمتیار یکی از مجاهدین تاثیرگذار در جنگ با شوروری در دهه ۱۹۹۰ بود. این گروه با وجود این همه محبوبیت در میان مردم افغانستان در فهرست گروه های تروریستی امریکا قرار دارد. 


شبکه خبری اسکای می نویسد، شاهزاده هری به هدفی برای گروه طالبان تبدیل شده است. چندی قبل که طالبان به مقر نیروهای خارجی حمله کرد و چند سرباز امریکایی کشته شدند، اما وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که این شاهزاده انگلیسی به همراه برخی نیروهای دیگر در یک مایلی محل حادثه بودند.

بسیاری از رسانه ها و حتی طالبان نیز تصدیق کردند که این حمله هدفی غیر از شاهزاده انگلیسی نداشته است. در این حمله ۱۸ عضو طالبان کشته شدند و یکی از آنها اسیر شد.

تردید ناتو در اخراج هری از افغانستان
رسانه ها نوشتند که کاپیتان "هری ولز" در دوره چهار ماهه ای به عنوان نیروی رزمی و توپچی در هلی کوپتر آپاچی مشغول فعالیت شده است. این دومین حضور وی در افغانستان است. اولین حضور هری در این کشور بعد از ۱۰ هفته به دلیل افشای اطلاعات حضور وی زودتر از موعد در سال ۲۰۰۸ پایان یافت.

به نوشته نشنال پست طالبان آشکارا اعلام کرده است که قصد ربودن و یا کشتن شاهزاده انگلیسی را دارد و حمله که مقر نیروهای امریکایی بریتانیایی در ولایت هلمند که محل اقامت و خدمت هری نیز هست، ترتیب داده بود به همین علت بوده است.

"چالز هیمن" از فرماندهان انگلیسی مستقر در افغانستان اعلام کرد، با وجودی که ممکن است هری هدف این حمله باشد، اما نباید مقامات انگلیسی و ناتو وی را از افغانستان بیرون ببرند. حرکت درست این است که به او اجازه داده شود تا در این کشور بماند و با اقدامات نظامی انگلیس در دو سال و نیم آینده آشنا شود.

افغانستان دستاوردی برای انگلیس نداشت
ناتو تاکنون بیش از ۱۱ سال است که در افغانستان سرگرم جنگ با به قول خودش تروریست هاست که نتوانسته است از میزان ترورها در این کشور بکاهد.

ناتو در سال ۲۰۱۲ نیروهایش را تا حدود ۳۰ هزار نفر کاهش داده و اعلام کرده است که تا سال ۲۰۱۴ نیروهای رزمی خود را از این کشور خارج می کند. حکمتیار در این مصاحبه عنوان داشت که انگلیس خود را بدون توجیه وارد افغانستان ساخت و تنها چیزی که نصیبش شد از دست دادن جان نیروها و سرمایه هایش بود.

وی گفت، انگلیس دستاورد مثبتی تاکنون نداشته و من نمی دانم افکار عمومی انگلیس چرا راضی به چنین کارهایی می شوند.

این سخنان حکمتیار چند روز بعد از آن ابراز شد که نخست وزیر انگلیس امکان خروج زود هنگام نیروهای انگلیسی از افقانستان را مطرح کرد.

انگلیس در افغانستان دارای ۹۵۰۰ نیرو است که عمدتا در ولایت هلمند مستقر هستند و تاکنون بیش از ۴۲۰ سرباز انگلیسی از ابتدای حملات علیه طالبان در افغانستان از سال ۲۰۰۱ کشته شده اند.

شاهزاده دردسرساز و پرحاشیه
این شاهزاده جوان چندان گذشته پاک و بدون مشکلی را پشت سر نگذاشته است و بسیاری از رسانه ها و مردم جهان وی را یکی از بی مبالات ترین افراد در خانواده سلطنتی می دانند که بسیاری از شئونات اخلاقی را نه تنها در چارچوب خانواده سلطنتی رعایت نمی کند بلکه آداب و رفتار در یک خانواده معمولی انگلیسی را نیز نادیده می گیرد. 


به گواهی اخبار و اطلاعاتی که از وی بر روی اینترنت منتشر شده وی فردی نژادپرست، دوستدار الکل، خشن و علاقه مند به نازی ها عنوان شده است.

فشار بر رسانه ها از طرف خانواده سلطنتی
یکی از آخرین رسوایی های وی انتشار عکس های عریان وی در میان مردم در هتلی در لاس وگاس امریکا بود که خانواده سلطنتی را بسیار درگیر ساخت و حتی باعث شد که این خانواده تلاش هایی را برای فشار بر رسانه های انگلیسی برای ایجاد محدودیت در انتشار اخبارشان آغاز کند که با اعتراض رسانه های انگلیسی روبرو شدند.

رسانه ها حکمرانان انگلیس را به باد انتقاد گرفتند که به دلایل شخصی می خواهند آزادی مطبوعات را نفی کنند.

روزنامه سان (Sun) اولین بار با انتشار عکس های برهنه شاهزاده هری نوشت: "این است وارث (ولیعهد)؛ تصاویر عریان هری بر اینترنت دیده می شوند."

متعاقب این موضوع بود که این نشریه با هشدارهای مقامات سلطنتی روبرو شد و دردسرهای بسیاری برای روزنامه سان انگلیس ایجاد گردید. مقامات گفتند گرچه آزادی مطبوعات بسیار بسیار ضروری است، اما نباید برخی موضوعات نشان داده شود.

هری نژادپرست
به گزارش مجله تایم یکی دیگر از رسوایی های هری در سال ۲۰۰۹ بود که ویدئویی از این شاهزاده به وسیله شرکت News of the World منتشر شد و در آن هری خطاب به همرزمانش که از شرق آسیا هستند کلمات نژادپرستانه ای را به کار برده است. بدتر از همه آن بود که این قضیه به وسیله خود هری و سه سال قبل از آن فیلمبرداری شده بود.

در این فیلم وی با دور زدن در میان دوستانش برای یکی از آنها صفت Paki را استفاده کرد و در مورد فرد دیگر به لباس و پوشش سنتی وی توهین کرد و بعدها ابراز شد که وی واژه مورد نظر را در اشاره به طالبان و تروریست های عراقی به کار برده است!

لباس نازی ‌ها بر تن شاهزاده هری
مجله تایم یکی دیگر از گاف هایی شاهزاده هری را این گونه توصیف کرد که وی در سال ۲۰۰۵ دو هفته قبل از سالگرد ماجرای هولوکاست در یکی از جشن ها لباس افسران نازی و دقیقتا لباس یونیفورمی شبیه "اروین رومل" فرمانده نیروهای آلمان نازی در آفریقا را به تن کرد. بعد از انتشار تصاویر وی که به وسیله روزنامه سان انجام شد و این شاهزاده در توجیه عملش با معذرت خواهی گفت که نتوانست لباس مناسبی را برای خود انتخاب کند.

از دیگر نکات درباره این شاهزاده پر حاشیه این است که وی در سال ۲۰۰۲ به مصرف الکل و استفاده از ماریجوانا اعتراف کرد. این درحالی است که وی در آن سال ها جوانی پایین تر از سن قانونی بود.

حتی وی در زمانی متهم شد که حقوق حیوانات را رعایت نمی کند و در اسب سواری بسیار اسب خود را تحت فشار قرار می دهد. به این موارد باید تقلب در امتحانات و استفاده از کمک معلمین مدرسه و بددهنی و عدم رعایت نزاکت را اضافه کرد.

البته در این چند سال اخبار زیادی از رفتارهای گستاخانه و خارج از عرف سربازان خارجی در افغانستان مخابره شده است و به همین دلیل نمی توان اتهامات علیه شاهزاده انگلیسی را به سادگی نادیده گرفت، زیرا درگذشته خبرهایی از تجاوز، کودک آزاری، خشونت علیه مظنونان و مردم عادی، کشتار و حتی بی احترامی به اجساد در کارنامه نیروهای خارجی در افغانستان ثبت شده است.
Share/Save/Bookmark