فیلم: تحریف سخنان فرمانده سپاه در بی بی سی
چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۳۱
کد مطلب: 7351
مرجع : رسانه ایران
مولف :
 
فیلم: تحریف سخنان فرمانده سپاه در بی بی سی
تحلیلی بسیار متناقض از بی بی سی که گویا برنامه های گذشته ی خود را فراموش کرده است. شاید هم خبرنگاران بی بی سی گزارش های سایر همکاران خود را نمی بینند.

بی بی سی فارسی در گزارشی به تحریف سخنان فرمانده سپاه پاسداران پرداخت.

به گزارش رسانه ایران، BBC فارسی که همواره تلاش می کند عملکرد سپاه پاسداران را رصد کرده و به تقابل رسانه ای علیه این نهاد بپردازد، به تحریفی تناقض آمیز با رویکرد رسانه ای خود در قبال سپاه پاسداران پرداخت.

بی بی سی که همواره می کوشد در برنامه های خود ضمن هدف قرار دادن عملکرد سپاه، جایگاه رهبری ایران را نیز هدف بگیرد و سپاه را نهادی در راستای آرای رهبر انقلاب نشان دهد، بی توجه به فتوای رهبر فرزانه ی ایران در حرام بودن ساخت سلاح هسته ای، از قصد سپاه برای حرکت به سمت ساخت سلاح هسته ای می گوید؛ تحلیلی بسیار متناقض از بی بی سی که گویا برنامه های گذشته ی خود را فراموش کرده است. شاید هم خبرنگاران بی بی سی گزارش های سایر همکاران خود را نمی بینند.

دانلود

همچنین سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه، پیرامون تحریف بخشی از سخنان سرلشکر جعفری در خصوص "حضور نیروهای قدس در سوریه" تصریح کرد: آنچه در نشست مذکور توسط سردار جعفری مطرح شد عبارت از این بود که "نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از گذشته با هدف حمایت از ملت‌ های مسلمان و نیز شرایط خاصی که لبنان و سوریه با آن رو به رو هستند تعدادی نیرو در این کشورها داشته اما این حضور به منزله ی حضور نظامی در این کشورها نیست".

وی افزود: فرمانده کل سپاه همچنین "کمک فکری، مستشاری و انتقال تجربه به سوریه به عنوان عضوی از حلقه ی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را از افتخارات جمهوری اسلامی ایران برشمردند".

مسئول روابط عمومی سپاه، با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در چارچوب موازین و عرف بین‌الملل در کشورهای دیگر وابسته نظامی دارد، خاطرنشان کرد: در این بین هم اکنون در حدود ۱۵ کشور جهان از جمله کشورهای سوریه و لبنان وابستگان نظامی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و ارتش جمهوری اسلامی نیز در تعدادی دیگر از کشورها وابسته نظامی دارد.

Share/Save/Bookmark