۳
خودکشی مبتکر امریکایی RSS در سن 26 سالگی + فیلم
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 8116
گزارشگر :
 
آرون شوارتز (Aaron Swartz)
آرون شوارتز (Aaron Swartz)
جنازه آرون شوارتز، جوان ۲۶ ساله امریکایی، حلق آویز در آپارتمانش در نیویورک پیدا شد. زندگی کوتاه او وقف دفاع از حق دسترسی آزاد به اطلاعات شد.
یکی از تاثیر گذارترین چهره های دنیای مجازی، دنیای حقیقی را وداع گفت.

به گزارش رسانه ایران جنازه آرون شوارتز (Aaron Swartz)، جوان ۲۶ ساله امریکایی، حلق آویز در آپارتمانش در نیویورک پیدا شد. زندگی کوتاه او وقف دفاع از حق دسترسی آزاد به اطلاعات شد.

دانلود

او در سال ۲۰۱۱ از سوی دادگاه جنایی فدرال امریکا به اتهام دسترسی غیرقانونی به JSTOR و تلاش برای دسترسی به هزاران مقاله و سرقت مواد درسی دانشکده فنی ماساچوست تحت تعقیب قرار گرفت.

خبرگزاری العربیه خبر داد که پلیس شهر نیویورک روز شنبه ۱۲-۱-۲۰۱۳ اعلام کرده آرون شوارتز نابغه علوم رایانه و مخترع RSS در ۲۶ سالگی خودکشی کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرد پلیس روز جمعه جسد شوارتز را در آپارتمانش در نیویورک پیدا کرده است.

وی در سال ۲۰۱۱ از سوی دادگاه جنایی فدرال امریکا به اتهام دسترسی غیرقانونی به JSTOR و تلاش برای دسترسی به هزاران مقاله و سرقت مواد درسی دانشکده فنی ماساچوست تحت تعقیب قرار گرفت.

آرون شوارتز یکی از نوابغ امریکا بود و توانست در سن ۱۴ سالگی کدهایی را در سیستم کامپیوتر اختراع کند که از طریق این کدها دسترسی کاربران به محتوای سایت های مختلف را بدون نیاز به مراجعه به این سایت ها آسان می شود که به سیستم RSS مشهور شد.

آرون با کمک این سرویس می توانست به ژورنال‌ ها و مقالات علمی دانشکده دسترسی پیدا کند و آنها را برای استفاده کاربران ممکن سازد.

دادگاه او را متهم کرده بود که وی از این طریق توانسته ‌بود ۱۹ میلیون مقاله و سند را از این سرویس بارگذاری (ذخیره ) کند. پیش از این حادثه رسیدگی به اتهامات آرون به حالت تعلیق درآمده بود.

خانواده آرون شوارتز در بیانیه‌ ای مرگ وی را محصول سیستم قضایی کیفری رعب آور و سختگیرانه امریکا خواندند.

مهمترین اقدام وی، مبارزه برای اینترنت آزاد بود. آرون شوارتز کمپین «پیشرفت تقاضا» (demandprogress.org) را علیه قانون سانسور اینترنت (SOPA/PIPA) که توسط دولت امریکا در حال تصویب بود، تاسیس و رهبری کرد.

سوارتز از "باراک اوباما" رییس جمهوری ایالات متحده و لیست کشتار وی شدیدا انتقاد کرده و همچنین حملات سایبری امریکا علیه ایران را محکوم کرده بود.
Share/Save/Bookmark
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۵ ۱۹:۵۴:۳۷
تعطیلی شبکه های جم
گزارشی کامل از سیر افول گروه شبکه های جم
http://www.bfilmnews.com/pdf/1391/10/25/p11.pdf

این هم لینک سایت روزنامه سینمایی بانی فیلم
http://www.bfilmnews.com/pdf/1391/10/25/index.html (1874)
 
آروین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۶ ۰۱:۳۸:۵۹
زبان سرخ سره سبز می دهد به باد (8100)
 
Italy
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۳:۴۱:۴۹
khaily zood ghezavat mikonid (8354)