۴
در جهت ایجاد تفرقه میان شیعه و اهل تسنن صورت گرفت؛
تحریف سخنان آیت الله مصباح توسط BBC فارسی
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 10872
گزارشگر :
 
این شبکه با جا به جا کردن گفته های آیت الله مصباح یزدی این طور وانمود کرد که وی در جهت دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی سخنرانی کرده است.
در حالی که مسئولان جمهوری اسلامی ایران به اتفاق در جهت همگرایی بیشتر میان شیعه و اهل تسنن گام بر می دارند، بی بی سی فارسی با تحریف سخنان آیت الله مصباح یزدی سعی در ایجاد تفرقه میان این دو گروه اسلامی را دارد.

به گزارش رسانه ایران پس از سخنرانی روز پنج‌شنبه آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار جمعی از مدیران وزارت دفاع، در مجمع آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) قم، بی بی سی فارسی با انتشار خبری با عنوان "سخنان مصباح یزدی درباره خلیفه سوم مسلمانان و تکفیری‌ها در سوریه" به تحریف گفته های این استاد حوزه علمیه مبادرت کرد.

این شبکه با جا به جا کردن گفته های آیت الله مصباح یزدی این طور وانمود کرد که وی در جهت دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی سخنرانی کرده است.

آیت الله مصباح در سخنان خود با بیان این که بعد از رحلت رسول گرامی اسلام(ص)، مردم به سمت دنیا گرایش پیدا کردند، یادآور شده که دنیاگرایی، باندبازی، تبعیض، دادن پست و مقام به قوم و خویش و عشیره و ... توسط خلیفه سوم موجب خشم توده های مردم شد که در نهایت همین امر منجر به قتل خلیفه گردید. 

این عضو مجلس خبرگان با اشاره به عملیات وهابی ‌های تکفیری در سوریه، اظهار داشته: وهابی های تکفیری میوه همان درخت هایی هستند که بعد از رحلت پیامبر(ص) از حق روی گردان شدند.

بی بی سی فارسی با نقل معکوس این دو جمله از آیت الله مصباح، و همچنین پرداختن به موضوعات اختلافی شیعه و سنی، این طور وانمود کرده که تروریست های سوری وابسته به اهل تسنن هستند.

گفتنی است که پیشتر آیت الله مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، در مراسم افتتاح سال تحصیلی مدرسه علمیه معصومیه قم به برخی رفتارها در لعن بزرگان مذاهب دیگر اشاره داشت و تاکید کرده بود که لعن بزرگان مذاهب دیگر نباید صورت گیرد.

در این میان، با توجه به برگزاری نشست ژنو 2 درباره بحران سوریه، عملکرد بی بی سی فارسی در تحریف سخنان یک روحانی شیعه در جهت تفرقه اندازی جای تامل دارد.

Share/Save/Bookmark
سعید
۱۳۹۲-۱۱-۰۷ ۰۱:۵۹:۴۹
مرگ بر بی بی سی کثیف... (5451)
 
رويا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۰۸ ۰۹:۱۸:۱۵
البته در اين مورد مطمئن نيستم.ولي در ارائه اخبار واطلاعات از موضوعات مختلف در سراسر جهان شبكه بسيار قوي ومستقلي است.خداييش بحث عدم توجه به برادران سني مذهب ما در چند سال گذشته فقط در مرحله حرف مادنده وهيچ كي عمل نكرده. اين روزها هم كه مي بينيم صحبت از وحدت واتحاد است.از بس كه گندش در اومده اينطوري شده.عدم انتصاب پست هاي مديريتي كلان در ادرات به غير شيعيان وساير كم توجهي ها.مگه چه فرقي مي كنه همه ما ايراني هستيم.حالا مذهب شيعه باشه يا سني ويا يهود وزرتشت. (5467)
 
احمد
۱۳۹۲-۱۱-۰۹ ۰۶:۴۷:۵۶
در کجای دنیای اسلام یک پست مدیریتی به شیعه داده اند (5473)
 
بی طرف
۱۳۹۲-۱۱-۱۸ ۱۹:۱۰:۰۷
در صورتی که تمام سران جمهوری اسلامی با هم فامیل هستند آیت الله نباید چنین موضعی بگیرند (5568)