۱
تیتر جهت دار بی بی سی در آستانه انتخابات
رییس جمهور در مقابل رهبری
چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۶
کد مطلب: 33002
بی بی سی فارسی 48 ساعت مانده به انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی در ایران نظرات رهبر و رییس جمهور ایران را در تضاد با یکدیگر نشان می دهد.
بی بی سی فارسی 48 ساعت مانده به انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی در ایران سعی کرد نظرات رهبر و رییس جمهور ایران را در تضاد با یکدیگر نمایش دهد.
بی بی سی با ترکیب بخشی از صحبت های امروز رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور در عبارت تیتر اخبار خود این تصور را ایجاد کرده است که در خصوص انتخابات، نظر رییس جمهور ایران در تضاد با نظر رهبر انقلاب اسلامی است.
بی بی سی فارسی در تیتر مطلب خود به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت ملت نه مجلس دولتی می خواهد نه مجلس ضد دولتی و بلافاصله از قول آقای روحانی نوشت می خواهیم ایرانما را خانه تکانی کنیم.
آوردن این دو جمله در کنار هم آن هم در تیتر صفحه نخست، این شائبه را تقویت می کند که بی بی سی عمدا خواسته با نقل گزینشی از رهبر و رییس جمهور، نظرات آنها را در تضاد نشان دهد.

این در حالی است که جملات اصلی در سخنرانی رهبر و رییس جمهور ایران بهمراه جملات پس و پیش آن ها خلاف این تصور را نشان می دهد.

در زیر اصل مطالب رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور محترم را نقل می کنیم:
رهبر معظم انقلاب امروز در دیدار مردم نجف آباد دو قطبی واقعی در ایران را دو قطبی میان «وفاداران به انقلاب اسلامی و اصول امام (ره)»، و «جبهه استکبار و همفکران آن» خواندند و افزودند: البته در این دو قطبی، قاطبه ملت ایران، «انقلابی و علاقه مند به انقلاب و وفادار به امام(ره) و تفکر و اصول ایشان» هستند.
ایشان گفتند: منشأ اصلی دو قطبی سازی های دروغین، در خارج از کشور است اما متأسفانه برخی اوقات در داخل نیز تکرار می شود.
رهبر انقلاب اسلامی، دو قطبیِ «مجلس دولتی» و «مجلس ضد دولتی» را یکی از دو قطبی های دروغین در فضای انتخاباتی برشمردند و افزودند: طراحان این دو قطبی تلاش دارند تا اینگونه القا کنند که بخشی از مردم ایران طرفدار مجلس دولتی هستند و بخش دیگر، مخالف مجلس دولتی، در حالی که ملت ایران نه مجلس دولتی می خواهد و نه مجلس ضد دولتی.

رئیس جمهوری با بیان اینکه چقدر زیباست نام اسلامی که سلام، صلح و تسلیم در برابر حق است، ادامه داد: چقدر زیباست ایرانی که تمام آن فرهنگ، تمدن، شجاعت، فناوری، علم و توانمندی است.
روحانی گفت: امروز برای ما حائز اهمیت است که همه تصمیم گرفته‌ایم نه تنها ناوگان هوایی کشور را بلکه ایرانمان را به تعبیری خانه‌تکانی و نوسازی کنیم.
Share/Save/Bookmark
نهتانی
۱۳۹۴-۱۲-۰۶ ۱۵:۴۳:۱۶
اووهوم (8340)